ООН попереджає про ризик використання смартфонів у школах, підкреслюючи, що використовувати слід лише технології, що сприяють навчанню. 

Про це пише BBC.

ЮНЕСКО, агентство ООН з освіти, науки та культури, попереджає, що мобільні пристрої можуть відволікати увагу, загрожувати конфіденційності та кіберулінгу в школах. Проте менше 25% країн мають закони або політику, що забороняє телефони в навчальних закладах. У Великій Британії директори мають право встановлювати такі правила, і більшість шкіл накладають обмеження на користування телефоном. У звіті Global Education Monitor за 2023 рік наголошується, що в школах мають бути дозволені лише технології, які підтримують навчання, і необхідні ліпші вказівки щодо дозволених технологій.

Численні дослідження показали, що заборона мобільних телефонів у школах покращує успішність. Деякі студенти стверджують, що смартфони можуть бути як корисними для зв’язку, так і шкідливими, якщо їх використовувати для залякування. Колишній міністр освіти Великої Британії Гевін Вільямсон запропонував заборонити мобільні телефони в англійських школах, але нинішні вказівки Департаменту освіти залишають рішення за директорами, підкреслюючи потенційні ризики, такі як відволікання та кібербулінг.

У деяких випадках батьки та школи вживали добровільних заходів для обмеження використання смартфонів. Наприклад, ірландська асоціація батьків запровадила добровільну заборону на використання смартфонів для дітей вдома чи в школі. Бангладеш і Франція запровадили заборони в навчальних закладах, тоді як Нідерланди в майбутньому переважно заборонять мобільні пристрої в класах середніх шкіл.

Думки щодо ефективності заборон різняться. Деякі стверджують, що вони можуть призвести до підвищеної секретності під час використання телефону, ускладнюючи виявлення та вирішення проблем. Прихильники вважають, що школи повинні керувати власною політикою, враховуючи потреби своїх учнів і громад. Мета полягає в тому, щоб підготувати молодих людей до реального світу, зокрема до відповідального розподілу часу перед екраном.


Поділитися цією статтею