Українська режисерка Ірина Цілик здобула нагороду «Найкраща режисура» у категорії «Документальне кіно світу» на фестивалі Sundance. У найвідомішому та найбільшому фестивалі незалежного кіно у США вона брала участь зі стрічкою «Земля блакитна, ніби апельсин».
Вперше українська картина змагалася в конкурсі цього престижного фестивалю.
«Земля блакитна, ніби апельсин» розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де шостий рік поспіль тривають воєнні дії. Головні герої — Анна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя. Любов до кіно та спільна творчість додає сил триматися в непрості часи.
Картину знімали у Красногорівці на Донеччині. На початку війни родині довелося пережити багато — ночували у підвалі, вибухами пошкоджені сусідські будинки та школа. Зараз у місті спокійніше, але фронт зовсім поруч. До всього, 35-річна Анна виховує своїх чотирьох дітей сама. Війна у картині виступає тлом, на якому розгортається головна тема — дорослішання.
![Новини: Українську режисерку визнали найкращою на головному фестивалі незалежного кіно США](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/79709150_3082789345078140_2082733399650336768_o.jpg)
![Новини: Українську режисерку визнали найкращою на головному фестивалі незалежного кіно США](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/36261919_2299487940087387_4730870961459429376_o.jpg)
![Новини: Українську режисерку визнали найкращою на головному фестивалі незалежного кіно США](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/79827363_506913343506629_8380826331008466944_o.jpg)
![Новини: Українську режисерку визнали найкращою на головному фестивалі незалежного кіно США](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/81768909_522195685311728_126539245597753344_o.jpg)