Українці феєрично перемогли на Глобальному конкурсі інновацій в Сінгапурі. Учні Малої академії наук України вибороли 4 золоті медалі — відзначили Ольгу Харасахал, Софію Петришин, Назара Поночевного та Дмитра Лопушанського. Також на AIGC 2019 абсолютну перемогу — нагороду «Кращий серед кращих (Best Award Trophy)» — отримала Ольга Харасахал.

Керівник делегації, заступник директора МАНУ Євген Кудрявець зазначив, що цьогоріч Україна також представлена в жюрі конкурсу. Нагадаємо, юні українці — переможці також інших престижних міжнародних конкурсів. Зокрема, Ольга Харасахал з Маріуполя, яка запропонувала метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань, нещодавно виграла один з найбільших світових конкурсів наукових проєктів MOSTRATEC 2019, який відбувся в Бразилії. 

Більше про Ольгу можна прочитати тут: Як українська школярка винайшла унікальний і доступний метод діагностики раку. До речі, цьогоріч Ольга була учасницею журі премії Global Teacher Prize Ukraine і допомагала відзначати найкращих вчителів України.

Як повідомляє ZAXID.NET, Дмитро Лопушанський закінчив львівський ліцей №8. Наразі хлопець навчається на факультеті прикладних наук УКУ. Раніше розповідали про винахід хлопця — HelpyEyes. Цей прилад дає змогу незрячим розпізнавати кольори, знати про рівень освітлення приміщення і виявляти перешкоди на відстані до одного метра. Із цим винаходом Дмитро Лопушанський переміг на наукових змаганнях у Малайзії.

Софія Петришин закінчила НВК «Школу-ліцей «Оріяна» у Львові. Зараз дівчина навчається на факультеті прикладних наук в Українському католицькому університеті та розробляє власний стартап. Винахід Софії Петришин перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля для незрячих. Із цим проєктом вона завоювала «бронзу» на міжнародній Олімпіаді геніїв у США.

Читайте також: 7 уроків, які дали мені талановиті українські підлітки

Фото: Фб-сторінка Євгена Кудрявця

Поділитися цією статтею