Перше золото за 8 років участі Україні у Всесвітній олімпіаді з креативності привезла команда «Вибух» Ліцею № 143 Києва, повідомила Освіторія.Медіа її тренерка Ольга Морозова.

Про олімпіаду

Destination Imagination — найбільша у світі міжнародна освітня програма з розвитку креативності, яка має на меті пробудити в дітях потенціал майбутніх інноваторів, готових до співпраці. Щороку, починаючи з 2018, в Україні проходить Всеукраїнська олімпіада креативності, переможці якої отримують право представляти нашу країну на Всесвітньому Фіналі в США.

Фото з Facebook Destination Imagination, Inc.

Структура олімпіади: на початку сезону команди обирають один із шести командних викликів:

  • художній,
  • науковий,
  • суспільний,
  • інженерний,
  • технічний,
  • імпровізаційний.

Виклик — це мультипредметне завдання, яке спонукає учнів провести дослідження, створити пристрої, декорації, костюми й інтегрувати це в 8-хвилинну історію.

Головний принцип олімпіади — невтручання. Усі ідеї, розробки, креслення, тексти, конструкції мають належати виключно членам команди і бути виконані тільки ними.

Також у програмі олімпіади є миттєвий виклик. Це завдання, яке є сюрпризом для учасників, на його виконання дається 4–5 хвилин. Миттєві виклики можуть бути STEM — створення конструкцій із запропонованих простих матеріалів або Art — створення миттєвої маленької вистави на запропоновану тему.

Експертами оцінюється командна співпраця, ризики, на які пішла команда, креативність частин вистави або використання матеріалів, розуміння завдання виклику. Підсумковий результат складається з балів за командний і миттєвий виклики. У методиці Destination Imagination використовується інструмент обмежень. Команда має побудувати своє розв’язання в умовах обмеженого часу, простору і бюджету. Усе це стимулює креативне мислення.

Більше про Destination Imagination

Досягнення українських команд

Українська команда «Вибух» з київського ліцею № 143 (тренерка — Ольга Морозова) посіла перше місце у художньому виклику серед команд ІІІ вікового рівня, а також отримала спеціальну нагороду «Ренесанс», яка вручається за визначні успіхи в акторській майстерності, дизайні декорацій та інженерії.

Команда «Вибух» у 2024 році побудувала своє розв’язання на творах Марії Примаченко, а в цьому сезоні взяла за основу своєї історії мозаїки Алли Горської, які зруйновані в окупованих Маріуполі та Донецьку.

«Ми не сподівалися на перше місце, тому що знали, як це складно в умовах шаленої конкуренції між дуже сильними американськими і китайськими командами. Але тим яскравіші наші емоції і більша наша гордість від того, що ми підняли український прапор на п’єдесталі Всесвітнього Фіналу! Ми відчули шалену підтримку! Весь 7-тисячний зал аплодував перемозі України! Ми невимовно щасливі», — розповіла у коментарі Освіторія.Медіа тренерка команди «Вибух» Ольга Морозова.

Команда «Ейсики» з Київського ліцею «Школа сучасної освіти «ACE» (тренерка — Ганна Новікова) посіла четверте місце в художньому виклику серед команд І вікового рівня.

У Фіналі українські команди виконують дипломатичну і просвітницьку місію — вони знайомлять учасників з українською культурою, розповідають про визвольну боротьбу свого народу, про умови, в яких українські діти зараз навчаються і готуються до змагань.

Цьогорічна Destination Imagination

Всесвітній фінал олімпіади — Global Finals 25 проходив із 22 до 25 травня в Канзас Сіті. У ньому взяли участь 602 команди з 13 країн світу. Україну представляли 5 команд з різних областей України.

Читайте також: Міжнародна олімпіада креативності: як юні українці потрапили до ТОП-10

Поділитися цією статтею