Вчителька географії Христя Мохнацька уже місяць здійснює пробні сходження на найвищу вершину світу Еверест.

Робить це для кращої акліматизації. Адже планує піднятись без кисневих балонів на висоту у 8848 метрів. Якщо задумане вдасться, то Христина буде п’ятою жінкою у світі, яка змогла зійти на Еверест без кисню.

Окрім того, жінка планує здійснити ще одне досягнення — для студентів Університету Короля Данила, де вона працює викладачкою, прочитати лекцію на висоті 5 200 метрів. На найвищому льодовику світу Хумбу Христина Мохнацька розповідатиме студентам про гори, захист навколишнього середовища, туризм та подорожі.

Також Христина Мохнацька — вчителька географії 13-го ліцею в Івано-Франківську. Як вчителька, передає свої туристичні знання та досвід ліцеїстам. Разом з ними організувала фотофлешмоб — збирали світлини вихованців ліцею, аби створити прапор із фотоколажем.

«Мінус 25 градусів і шалений вітрюган, який так і норовить вирвати намет з кам’янистого непальського ґрунту. Христя Мохнацька, демонструє відео, щоб показати, яке воно, сходження на вершину світу. Знімання — на висоті у 6400 метрів. Там, ближче до вершини, погода може бути ще жорсткішою. Температура на 8 тисячах може опуститися до мінус 60», — ідеться у сюжеті ТСН.

«Я вже тут 43-й день і почуваюся досить добре. Акліматизація пройшла дуже успішно, я дуже рада, що мій організм сприйняв це все так дуже добре», — розповідає Мохнацька.

Акліматизація для Христини — це фактично два повноцінні сходження, вона вийшла на 6400 метрів, спустилася, а згодом піднялася на 7900. Здавалося б, пройти ще менше кілометра і буде вершина, але Христина ставить для себе надзвичайно амбітну мету — вийти на Еверест без кисню. Тому вона знову спустилася в базовий табір для підготовки.

«Чи відмовлюся я йти без кисневої маски? Звичайно, ні. Якщо мій організм не зможе дихати на висоті більше 8 тисяч самостійно, я використаю кисень. Я, звичайно, використаю маску, я це зафіксую, всім повідомлю. Але якщо мій організм буде добре себе почувати, я кисень використовувати не буду, буду підніматися без кисневої маски», — каже альпіністка.

Вчителька інтенсивно готувалася до сходження на Еверест пів року. Під час сходження її супроводжуватимуть досвідчені провідники. Та все одно сходження дуже важке.

Кілька сотень альпіністів назавжди залишилися на горі. Їхні тіла навіть не можуть зняти, щоб поховати. У більшості з них був кисень, але не вистачило сил. Тож закиди, що ті, хто здійснюють сходження на Еверест, потенційно наражають на небезпеку рятувальників — безпідставні. З цієї гори, на жаль, після певної висоти врятувати неможливо і пошукові експедиції не виряджають, як і для повернення тіл.

Фото з Facebook-сторінки Христини Мохнацької.

Поділитися цією статтею