Проєкт орієнтований на молодь 13–18 років. Його мета — виховати спільноту обізнаних про Україну та критично мислячих підлітків.

Конституція Пилипа Орлика насправді ніяка не конституція? І чи правда, що WhatsApp створив українець? Відповіді на ці запитання можна дізнатися завдяки «Українології». Це — молодіжний проєкт, покликаний розвінчувати міфи російської пропаганди, надавши підліткам базу перевірених фактів про Україну.

«Наша цільова аудиторія — молодь 13–18 років. Це один із найбільш довірливих періодів життя, коли будь-яку інформацію, яку отримуєш в інтернеті, ти сприймаєш за чисту монету, — розповідає керівниця проєкту Дар’я Карпенко. — Мета “Українології” — працювати на випередження, даючи молодим людям знання, що не все те, що потрапило в їхній інфопростір, правда, що це може бути російська пропаганда. Таким чином ми хочемо навчити їх критично мислити і, звичайно, прагнемо наситити підлітків якомога більшою кількістю інформації про нашу країну. Це дуже важливо, адже це — наша зброя перед ворогом».

Проєкт стартував в Instagram і TikTok, дуже популярних серед молоді соціальних мережах. Цей вибір невипадковий. Підлітки сьогодні дуже швидко перемикають свою увагу, тому щоб їх зацікавити, потрібно обирати короткі формати подання інформації — такі як reels чи карусель з яскравими зображеннями. Соцмережі сьогодні — місце не лише для розваг і відпочинку, а й для серйозних тем. Але ці серйозні теми варто подавати цікавіше, ніж у підручниках, додає керівниця «Українології».

Проєкт «Українологія» реалізовує громадська організація UMIND, спеціалізація якої — профорієнтація молоді, культура безпеки та культурна й громадянська освіта.

Проєкт «Українологія» в Instagram https://www.instagram.com/ukrainology/

Проєкт «Українологія» у TikTok https://www.tiktok.com/@ukrainology_

Проєкт реалізується ГО UMIND у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Поділитися цією статтею