За підтримки Українського Культурного Фонду був реалізований онлайн-каталог «Українська література в коміксах» (ІІ частина, 2023). Він був створений саме для вчителів та учнів, щоб полегшити освітній процес. 

Комікси можна завантажити за посиланням.

У першій частині каталогу були доступні такі твори: «Слово про похід Ігорів», «Захар Беркут» Івана Франка, «Лісова пісня» Лесі Українки, «Катерина» Тараса Шевченка та «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького. Всі твори мають ілюстрації, цитати, паспортні характеристики та добірки корисних посилань. За QR-кодами, розміщеними на сторінках, можна прочитати повні версії творів.

«Актуальність створення такого буклета полягає в тому, щоб підтримати переселенців (школярів та вчителів), які вимушено виїхали за кордон, популяризувати українську мову й літературу інноваційними інструментами, тобто підсилити та зміцнити культурні мости між Україною та іншими країнами», — зазначили організатори.  

Онлайн-каталог «Українська література в коміксах» (ІІ частина, 2023), у свою чергу, містить 15 художніх творів за навчальною програмою 7–11-х класів, вичерпну інформацію про письменників, наповнений скетчами, малюнками та цитатами головних героїв. А за QR-кодами в урок можна додати ще більше інтерактиву.

Мета культурно-мистецького проєкту «‎Українська література в коміксах» — розвивати читацькі інтереси здобувачів освіти, мовну компетентність, гнучкість знань з української літератури та мови через творчу взаємодію з онлайн-каталогом, де за допомогою графічної візуалізації сюжету висвітлюється історична епоха, сюжет, звичаї і традиції народу України.

Проєкт створено за сприяння УКФ.

Переглянути
Поділитися цією статтею