У жовтні 2019 року в Шотландії офіційно заборонили бити дітей, прирівнявши ляскання до кримінального злочину. Тепер аналогічний законопроєкт ухвалили і у Вельсі — бити дітей буде законодавчо заборонено, починаючи з 2022 року. BBC розібралися з тим, як працюватиме закон, спрямований на захист дітей від сумнівних дисциплінарних заходів.
Головна мета нового законопроєкту — забрати поняття «прийнятного покарання». Раніше обвинувачені в «простому нападі» люди могли виправдовувати свої дії межами прийнятного покарання, однак тепер вельські законодавці мають намір позбавити їх цієї лазівки. За новим законопроєктом нападом вважатиметься все, що здатне завдати шкоди, більшої, ніж короткочасне почервоніння шкіри.
Вельський уряд свідомо не став давати точного визначення «лясканню», проте планує залишити батькам можливість «застосовувати силу до власних дітей». До цього поняття належать випадки, коли батькам необхідно віднести дітей у зону «таймаута», утримати їх, щоб діти не вибігли на дорогу, розняти бійку або швидко одягнути.
Закон діятиме на всій території Вельсу і поширюватиметься на всіх жителів і гостей країни.
Втім, далеко не всі представники уряду однозначно підтримали майбутній «закон про шльопання». Консервативні члени національної Асамблеї Вельсу, а також низка християнських організацій рішуче висловлюються проти закону.
Прихильники закону посилаються на досвід Нової Зеландії, де аналогічний закон ухвалили в 2007 році й у перші п’ять років по ньому відбулося всього 38 судових засідань.
Першою країною, яка заборонила фізичні покарання, стала Швеція — там закон був прийнятий у 1979 році. З того часу до неї приєдналися 58 держав.