Китайським препаратом CoronaVac вакцинуватимуть від коронавірусу маломобільні групи населення, освітян, які працюватимуть на ЗНО, олімпійців та паралімпійців, які поїдуть на Ігри 2021 року, та патрульних поліцейських. Про це на зустрічі із журналістами сказав головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.

Головний державний санітарний лікар поінформував, що вже 10 квітня має завершитися лабораторний контроль вакцини CoronaVac. Очікується, що щеплення нею розпочнеться з наступного тижня.

«Вакцина CoronaVac йде на маломобільні групи населення та осіб, які за ними доглядають. Це та вакцина, яка зараз проходить лабораторний контроль. Також будемо вакцинувати CoronaVac працівників, які будуть проводити зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році. Також ми вакцинуємо олімпійців та паралімпійців», — зазначив Ляшко.

Він пояснив, що вакцина CoronaVac поставляється в однодозних флаконах, що полегшує процес логістики. Також термін між двома щепленнями цієї вакциною менший, ніж у вакцини AstraZeneca — 12–28 днів.

Окрім цього, як додав Ляшко, китайським препаратом будуть вакциновані працівники патрульної поліції.

Наприкінці 2020 року Україна уклала контракт на постачання 1,9 млн доз вакцини CoronaVac китайського виробника Sinovak. 25 березня Україна отримала перші 215 тисяч доз цієї вакцини, зараз препарат проходить лабораторний контроль.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею