Близько 4 тисяч українських учителів та шкільних психологів проходять навчання з психологічно-емоційної підтримки на безкоштовному курсі «Розумію» від громадської спілки «Освіторія» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Курс допомагає освітянам стабілізувати власний емоційний стан в умовах постійного стресу та напруги, а також покликаний надати практичні інструменти для підтримки учнів та батьків під час війни. Окрім цього, учителі й шкільні психологи дізнаються про методи мотивації учнів та ефективного наставництва, познайомляться з арттерапією, а також отримають знання та навички комунікації з батьками для запобігання конфліктам. Курс містить 5 модулів, що висвітлюють 25 тем у форматі відеоуроків. Окрім цього, учасники долучаються до супервізійних груп із професійними психологами, щоб обговорювати реальні ситуації та отримувати підтримку і знання тут і зараз.
Зареєструватися та пройти навчання можна на онлайн-платформі О.Університет.
Програма курсу «Розумію» поєднує теорію та практику психології і нейрофізіології. Навчальні матеріали побудовані на дослідженнях провідних світових експертів і практичному досвіді найкращих українських учителів та психологів. Експерти курсу:
- Катерина Гольцберг — дитяча і сімейна психологиня, президентка Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів;
- Тетяна Швець — кандидатка педагогічних наук, тьюторка;
- Людмила Стреж — практична психологиня вищої кваліфікаційної категорії, експертка в галузі дитячої психології, арттерапії та артпедагогіки;
- Анна Козлова — докторка філософії в галузі психології, судова експертка, психологиня груп психологічної підтримки для дітей, батьків та освітян;
- Анна Ленчовська — психологиня, директорка Київського освітнього центру «Простір толерантності»;
- Маріам Жозеф — учителька з Великої Британії, співзасновниця The Maze Academy, спеціалістка з емоційної підтримки учнів;
- Меггі МакДоннелл — канадська педагогиня, переможниця світової премії Global Teacher Prize у 2017 році.
Серед знань, які отримають учасники протягом навчання:
- Як адаптуватись та інтегруватись у новій реальності і допомогти зробити це учням?
- Як емоційна компетентність впливає на доросле життя? Які існують інструменти розвитку емоційного інтелекту? Що робити з емоціями війни та як на практиці допомогти собі й оточенню?
- Що таке арттерапія та як використовувати її в роботі з учнями під час адаптації до умов навчання в школі?
- Як зберігати спокій, покращити своє життя і маленькими кроками наблизитися до стресостійкості?
- Як асертивність впливає на комунікацію? Які є можливості для формування власної асертивності?
Навчання є повністю безкоштовним. Після успішного проходження курсу вчителі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.