Однією з ключових цілей нової стратегії є забезпечення безкоштовним гарячим обідом кожного учня 1–4-го класів і дітей з пільгових категорій.

Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час презентації Стратегії реформи шкільного харчування до 2027 року.

Для цього потрібно майже 14 млрд грн на рік. Робота триває і над модернізацією харчоблоків у навчальних закладах, а наступного року планується оновлення шкільних кухонь та їдалень. На це вже закладено 1,5 млрд грн субвенцій у державному бюджеті. Паралельно із цим продовжується розробка навчальної програми для майбутніх кухарів у чотирьох кулінарних хабах, де тренери навчаються та передають свої знання кухарям освітніх закладів.

Крім технічних аспектів реформи також враховується важливість формування здорових харчових звичок серед дітей. Із цією метою UNICEF Ukraine планує реалізацію широкомасштабної інформаційної кампанії «Головне, що всередині».

«Ми ж прагнемо не просто змінити шкільне меню, а ростити здорове покоління, здорове суспільство, готувати майбутнє просто зараз. Бо воно буде таким, яким ми самі його сформуємо», — прокоментувала напрацювання Олена Зеленська. Саме за її ініціативи реформа шкільного харчування розпочалася у 2020 році.

Тепер упровадження реформи — за очільниками ОВА та місцевим самоврядуванням.

Поділитися цією статтею