Асистент учителя є педагогічним працівником, а асистент дитини (учня) не є педагогічним працівником.

Про це освітній омбудсмен розповів у новому роз’ясненні.

Асистент учня — це соціальний робітник, один із батьків учня або уповноважена ними особа. Він забезпечує соціальні потреби учнів з особливими освітніми потребами в освітньому процесі. Асистент учителя є учасником освітнього процесу. Тому права та обов’язки в них різні.

Якщо асистент дитини — це соціальний робітник або інша, уповноважена батьками особа, то асистент дитини є учасником освітнього процесу лише в разі його допуску відповідно до вимог частини сьомої статті 26 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Асистент учня допускається до участі в освітньому процесі для виконання його функцій виключно за умови проходження спеціальної підготовки, що підтверджується відповідним документом. Рішення про допуск асистента учня до участі в освітньому процесі ухвалює керівник закладу освіти на основі укладення відповідного договору між закладом освіти та асистентом учня за згодою батьків.

Для того щоб забезпечувати соціально-побутові потреби учня з особливими освітніми потребами, асистент учня за згодою керівника закладу освіти може бути присутній під час уроків та позакласної роботи, інших заходів закладу освіти, допомагати в пересуванні, відвідуванні туалету, переодяганні, харчуванні та задоволенні інших соціальних та фізичних потреб здобувача освіти.

Поділитися цією статтею