Кожен третій опитаний (29%), хто мав контакт із закладами освіти протягом останніх 12 місяців, відповів, що керівництво шкіл та вчителі вимагали від них або членів родини хабаря (грошей, подарунка, протекції, послуги). І цей показник зріс порівняно з торішніми результатами на 7%.

Дослідження «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення» провів Київський міжнародний інститут соціології. 

Основні результати дослідження

Погіршилися показники і в медичних закладах, побільшало випадків вимагання хабаря також під час звернень до Національної поліції, земельних інстанцій, податкової — свідчить дослідження.

Дослідження «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення»

Водночас, реагуючи на результати цього дослідження, пані освітній омбудсмен Надія Лещик вказала, що скарг і звернень до служби, яку вона очолює, щодо вимагань зі сторони закладів освіти поменшало.

Згідно з дослідженням КМІС, рівень готовності українських громадян чинити опір корупціонерам залишається рекордно високим за всі часи проведення таких досліджень. Не погоджується давати хабар кожен другий респондент. У 2021 році їх була чверть з опитаних.

Дослідження «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення»

64% громадян вважають, що корупцію можна подолати двома дієвими методами:

  • зробити невідворотним покарання за корупцію,
  • звільняти чиновників-корупціонерів без права поновлення на роботі.

У 2023 та 2024 роках в умовах повномасштабної війни основне опитування 10 000 респондентів серед загального населення охоплювало 18/20 областей України. Окрім того, було опитано 1 000 ВПО в тих же областях та 2 000 шукачів притулку за кордоном (з використанням дистанційних методів — онлайн, месенджери тощо).

Дослідження «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення»

Метою дослідження було прослідкувати зміни:

  • у ставленні населення до проблем корупції,
  • у досвіді зіткнень населення з корупцією,
  • в оцінці ефективності антикорупційних заходів, що вживаються владою та іншими «гравцями», 
  • у бажанні громадськості долучитися до антикорупційної діяльності. 


Поділитися цією статтею