Національна премія Global Teacher Prize Ukraine, яка з 2017 року відзначає вчителів-змінотворців, починає збір історій про агентів освітянських змін, які самовіддано дивляться в обличчя викликам воєнної реальності та продовжують рухати українську освіту.

Із початку повномасштабного вторгнення рф в Україну організатор премії — громадська спілка «Освіторія» адаптувала формат Global Teacher Prize Ukraine до нових умов і почала збирати історії вчителів, щоб задокументувати освітні втрати та зафіксувати пам’ятні кроки, зроблені ними задля збереження освіти.

У 2022 році премія відзначала українських освітян за хоробрість та незламність під час великої війни та в підсумку випустила про них збірку «Жити, щоб навчати». Але досвід минулого року показав: багато історій ще не розказано.

Цьогоріч премія продовжує збирати історії про дивовижних учителів, які залишаються новаторами у складних умовах, чий професійний досвід і віддана робота з дітьми уособлюють українське вчительство воєнного часу.

Збір історій триватиме з 25 травня до 1 серпня на сайті Global Teacher Prize Ukraine. Заповнити форму може як сам учитель, так і його колеги, учні або їхні батьки — обмежень немає.

«Вчителі важливі. Особливо зараз. Вони відбудовують освіту на звільнених землях, продовжують чинити опір в окупації або ж змінили учительську кафедру на окоп і зі зброєю в руках захищають нас на фронті. Вони евакуйовують дітей під обстрілами і тримають тил, підтримуючи своїх учнів та їхні родини. Вкрай важливо, щоб усі подвиги наших Вчителів були почуті, жоден не загубився. Тож цьогоріч ми продовжимо розповідати історії вчителів, що заслуговують на всі існуючі нагороди, внесок яких неможливо порівняти чи оцінити. Їхній шлях і досвід мають бути помітними. У такий спосіб ми прагнемо висловити вчителям свою подяку та відзначити важливість їхньої праці», — говорить Зоя Литвин, голова спілки «Освіторія» й засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine.

Відбір історій здійснюватиме громадська спілка «Освіторія» та експертна рада.

Кураторкою премії незмінно вже всьоме є Наталія Мосейчук, телеведуча «1+1» і педагогиня за освітою, яка у Global Teacher Prize Ukraine у своїй номінації «Вибір серцем» дякує вчителям, котрі працюють з дітьми в лікарнях.

Частина зібраних історій вчителів буде презентована на сайтах globalteacherprize.org.ua та osvitoria.media, сторінках у соціальних мережах премії та ГС «Освіторія», а також на майданчиках інформаційних партнерів.

До Дня вчителя у телевізійному форматі Global Teacher Prize Ukraine розкаже історії вчителів, щоб у такий спосіб висловити їм подяку, відзначити важливість їхньої праці та надихнути на нові звершення.

Розказати історію
Поділитися цією статтею