Міністерство освіти і науки оприлюднило рейтинг найбільш та найменш популярних спеціальностей, на які вступали абітурієнти у 2017 році.

Під час цьогорічної вступної кампанії найбільш популярними серед вступників на бакалаврат (магістратуру медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) були спеціальності «Філологія», «Право» та «Менеджмент». На них було подано відповідно 85,5 тис., 74 тис. та 59,4 тис. заяв.

info-13-09-2017-1

Також серед лідерів «Медицина», «Комп’ютерні науки», «Туризм», «Середня освіта», «Психологія» і «Економіка» (від 46 до 40 тис. заяв).

Замикає ТОП-10 «Інженерія програмного забезпечення» — 33 тис. заяв.

«Ми бачимо, що традиційно такі спеціальності як «Право», «Менеджмент», «Туризм» та «Економіка» залишаються одними з найпопулярніших в абітурієнтів, навіть при тому, що вони не затребувані на ринку праці. При цьому високі щаблі в рейтингу займають і потрібні економіці спеціальності, такі як «Комп’ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення», — розповів директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Найменш затребуваними цього року виявилися «Богослов’я» (185 заяв без урахування духовних ВНЗ) та «Гідроенергетика» (193).

info-13-09-2017-2

«На жаль, серед найменш популярних спеціальностей залишаються й ті, які зараз потрібні на ринку праці, наприклад, спеціальність «Атомна енергетика», — зауважив Олег Шаров.

Поділитися цією статтею
Автор: