Дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз і ГО «Смарт освіта» створили гру для дітей та дорослих «Скажи мені: сила запитань».

Мета гри – дати можливість учасникам відрефлексувати свій стан та пізнати рідних та друзів ще ближче. Учасниками можуть стати навіть ті, кому виповнилося лише 5 років. Кількість гравців не обмежена. Проте відповідати на питання можна і на самоті, без ігрових партнерів – це дає поштовх до самопізнання та відчуття власних ресурсів.

Гра містить по 17 карток у семи розділах, які охоплюють різні сфери життя. Загалом — 119 запитань.  Питання дозволяють глибше пізнати свою уяву, взаємини, тілесність та поведінку. Специфіка гри в тому, що вона активізує різні півкулі головного мозку.

«Коли ми ставимо відкриті питання – людина, яка перебуває поруч з нами, не тільки відчуває інтерес до себе, вона відчуватиме, що ми готові інвестувати свій час і сили у взаємини. Карткових ігор багато. У нашій грі – акцент на ресурсності. Усі питання та практики – терапевтичні. Їх ретельно дібрали, щоб спрямовувати до рефлексій, але не травмувати саме зараз. Я дуже хочу, щоб ми відчули Силу щирих запитань, і кожне “скажи мені…” робило б нас ближчими, сильнішими, ресурснішими», – зазначає психологиня Світлана Ройз.

«Ця гра – вже п’ята розробка Світлани Ройз для дітей, вчителів та батьків, створена спільно з ГО “Смарт освіта” під час війни. Як і ця чудова новинка, інші наші проєкти, – “Твоя сила”, “Картки сили”, “Дихальні картки”, “Обійманці” у відкритому доступі. Ми прагнемо, аби між дорослими та дітьми було більше тепла, порозуміння і любові. Нова гра “Скажи мені: сила запитань” – прекрасний інструмент для цього», – додає Галина Титиш, співзасновниця ГО «Смарт освіта».

За правилами кожен учасник чи учасниця по черзі дістають картку, читають запитання та відповідають. Якщо хтось із гравців також хоче дати свою відповідь і ніхто не проти, можна ділитися міркуваннями. Якщо учасники відчувають те саме, що гравець-відповідач, вони показують символічний жест, про який попередньо домовилися. 

У майбутньому друковану версію гри планують поширити серед шкіл та вчительства. А електронну версію вже можна завантажити за посиланням.

Завантажити
Поділитися цією статтею