З 25 листопада по 4 грудня 2023 року ГО «Вікімедіа Україна» запрошує долучитися до акції із написання та поліпшення статей, присвячених Голодомору-геноциду. Перелік статей можна знайти на сторінці проєкту «Свічка пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років».

«Важливо створювати якісні статті в українській Вікіпедії, а також в інших мовних розділах, щоб вони міститили інформацію про цю віху нашої історії. Ця кампанія відбувається щорічно, з 2015 року. Відтоді створені статті і в українській, і в іншомовних версіях найбільшої онлайн-енциклопедії. Наприклад, стаття про австрійського інженера-хіміка Александра Вінербергера, який зафіксував Голодомор у Харкові на фото, стала доступною у двадцяти чотирьох мовних розділах. Таким чином прагнемо відкрити цю сторінку історії і для українців, і для світу», — зазначила Ольга Мілянович, прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна».

У межах акції можна створювати, доповнювати статті у Вікіпедії, завантажувати фото до Вікісховища. Список статей не є вичерпним і може поповнюватися. Можна писати про людей, які досліджували та розповідали про Голодомор, закони та інституції, доповнювати інформацію про населені пункти, які постраждали від Голодомору.

Наприклад, українською мовою досі немає статті про бретонського фолк-виконавця Денеза Прижана, який присвятив подіям Голодомору свою композицію у стилі ґверц. Чи про польського письменника та репортера Мірослава Влеклого, автора книги «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала». Також відсутня стаття про Джуня Олександра Прокоповича, засновника Миргородського музею пам’яті жертв Голодомору — музею, що розташований у будівлі колишнього притулку, який був, по суті, дитячим концтабором для вбивства голодом неповнолітніх. І таких прогалин є багато навіть українською. Ще більше прогалин потрібно заповнювати іншими мовами.

Також можна завантажувати фотографії з подій вшанування до Вікісховища і додавати інформацію про пам’ятки культурної спадщини, пов’язані з пам’яттю про Голодомор, до статей про населені пункти, ілюструвати їх, створювати повноцінні статті (за умови, що є достатньо джерел).

В українській Вікіпедії є категорія статей під назвою «Голодомор». Учасникам пропонують покращувати статті в цій категорії або заглибитися і подивитися, які теми вже розкриті або які джерела використовували автори. Наприклад, стаття «Голодомор в Україні 1932—1933 років» містить чимало джерел та має багато посилань, які дозволяють охопити тему в цілому. Сама ж стаття потребує суттєвої переробки та поліпшення.

Тим, хто раніше не писав статті у Вікіпедію, організатори пропонують ознайомитися зі шпаргалкою чи брошурою для редагування. Також є відео, які можуть допомогти зареєструватися, поліпшити чи створити статтю або проілюструвати її.

Поділитися цією статтею