Сумна учениця зіпсувала стіну в школі, але педагог вирішила не карати її. Замість цього вона дала дівчинці привід жити. Випадок стався в одній зі шкіл штату Колорадо.
Ешлі Ферарро, вчителька англійської мови, побачила на стіні в жіночому туалеті напис ручкою. «Графіті» було наповнене сумом і відчаєм — «Is life worth all the bullshit?» («Чи варте життя всієї цієї фігні?»), пише Daily Mail.
Першою думкою вчительки було швидше зафарбувати напис. Але потім вона прийняла інше рішення, мудріше й раціональніше. Ешлі Ферарро не стала шукати «хуліганку» й карати її. Замість цього вона попросила учнів-підлітків з кількох класів написати добрі записки на наліпках й оточити ними саме те заповітне питання на стіні шкільного туалету. Викладачка не «видала» автора.
![Новини: Сумне графіті на стіні шкільного туалету спровокувало флешмоб доброти](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/23948950-7935499-image-a-78_1580158690192.jpg)
![Новини: Сумне графіті на стіні шкільного туалету спровокувало флешмоб доброти](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/vse.jpg)
Ідея сподобалася учням. І стіну в туалеті прикрасили понад 50 записок-стікерів. У кожній — підбадьорливі слова, що доводять, чому взагалі варто жити. Виявилося, що підлітки сповнені добра. Вчителька потім розповіла, що і сама була здивована, наскільки багато дітей відгукнулися на її прохання.
![Новини: Сумне графіті на стіні шкільного туалету спровокувало флешмоб доброти](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/eshli.jpg)
![Новини: Сумне графіті на стіні шкільного туалету спровокувало флешмоб доброти](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/unnamed-file-2.jpg)
Учні писали на наліпках не порожні слова розради, а по-справжньому мудрі поради. Що маленькі радості життя нівелюють все погане. Що треба жити заради близьких. Що весь негатив обов’язково піде, варто тільки трохи почекати. Що сльози роблять людину сильнішою.
![Новини: Сумне графіті на стіні шкільного туалету спровокувало флешмоб доброти](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/unnamed-file-5.jpg)
Спонтанний флешмоб Ешлі Ферарро з підтримки «сумного вандала» зачепив адміністрацію школи. Всі підбадьорливі записки перемістили на стіну в головному коридорі. Тепер кожен викладач і учень може відчути тепло та підтримку навколишніх, просто підійшовши до милих записок. А одна з учениць школи навіть створила фонд зі збору коштів для профілактики тривалої депресії та самогубств серед підлітків.
![Новини: Сумне графіті на стіні шкільного туалету спровокувало флешмоб доброти](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/unnamed-file-4.jpg)
![Новини: Сумне графіті на стіні шкільного туалету спровокувало флешмоб доброти](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2020/02/unnamed-file-7.jpg)
Ілюстративне фото: https://www.pexels.com