Згідно з останнім звітом альянсу WeProtect про глобальну оцінку загроз для дітей в інтернеті, з 2019 року кількість зареєстрованих випадків сексуального насильства над дітьми онлайн зросла на 87% у всьому світі. Статистика також показала, що з 2020 по 2022 рік кількість власноруч створених відвертих фото та відео 7–10-річних дітей зросла на 360%.

Крім того, з початку 2023 року кількість випадків, коли злочинці використовують штучний інтелект для створення матеріалів сексуального насильства над дітьми та експлуатації дітей, швидко зростає.

Саме тому до Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації у ГО #stop_sexтинг випустили тематичний комікс #Не_ведись. Його було створено з ініціативи волонтерки організації художниці-ілюстраторки Поліни Соколової. Головна героїня — школярка Кіра — розпочинає стосунки з однокласником та відправляє на його прохання відверті фото. Пізніше хлопець губить телефон, і інші хлопці поширюють ці фото серед однокласників. Комікс доступний на сайті для батьків, а також на сайті для дітей.

А ще в ГО #stop_sexтинг розповіли алгоритм дій батьків, якщо дитина надіслала інтимне фото незнайомцю:

– завершити спілкування та заблокувати користувача;

– зробити скріншот-докази, адже без них неможливо буде притягнути порушника до відповідальності;

– дитина має якомога раніше звернутися по допомогу до батьків чи дорослого, якому довіряє, адже це збільшує можливість вирішити ситуацію та покарати злочинця до того, як він нашкодив ще комусь;

– звернутися до поліції або кіберполіції;

– отримати допомогу на гарячій лінії 1545(3) або психологічну допомогу на сайті;

– отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна в новому чат-боті @online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер і спеціалістів, що працюють із дітьми. Технічний розробник чат-бота — компанія BotsBand.

Поділитися цією статтею