У червні стартував новий освітній проєкт «Портрет читача замолоду». Це — серія відеоінтерв’ю про читання як стиль життя та інструмент розвитку критичного мислення, повідомляється на культурно-видавничому порталі Читомо, який реалізує проєкт.

Усього вийде 8 відео, в яких українські інтелектуали (письменники, перекладачі, літературознавці, громадські діячі) поділяться власними історіями про книжки та вплив читання на їхнє життя. Також автори проєкту запрошують усіх охочих ділитися у соцмережах власними історіями про значення книжок у житті. Розповіді можна викладати з гештегом #МояЧитацькаБіографія.

Ідея створення проєкту пов’язана з результатами тестування PISA. Згідно з дослідженням PISA, 2018 року Україна посіла ступінь «нижче середнього» в читанні. В останні 3 роки ситуація схожа: майже третина учнів не досягає базового рівня читання.

Творці проєкту — команда медіа про книговидання та культуру читання «Читомо».

«Того ж 2018 року ми з командою нашого видання провели власне масштабне опитування Ukrainian Reading Publishing Data. Виявили приголомшливі факти: більшість українців не мають постійної звички читати книжки. Мало того, в структурі щоденних звичок перше місце посідає споживання «швидкого контенту» з соцмереж. Тобто українці поверхово сприймають прочитане, не заглиблюючись й не аналізуючи. Відтак цілі покоління втрачають навички до критичного мислення і як наслідок — стають вразливими до маніпуляцій, фейків, неперевіреної інформації. Тому ми вирішили створити відео, в якому пояснюємо, як книжки здатні змінювати світогляд, наші звички та життя», — коментує засновниця й головна редакторка «Читомо», ведуча «Портрету читача» Оксана Хмельовська.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею