Вже тиждень в українських школах перевіряють дотримання мовного законодавства щодо спілкування освітян державною мовою в позакласний час.

Джерело 

Про це є допис у Facebook Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

«Українська має лунати не лише на уроках, на перервах, на батьківських зборах, в бібліотеці, спортзалі та бомбосховищі. Вона має бути скрізь! Дослідження, яке ми проводимо разом з ДСЯО четвертий рік поспіль, сприяє утвердженню державної мови. Підвищення якості викладання, контроль за застосуванням української, створення додаткових можливостей для учасників освітнього процесу — краща інвестиція у майбутнє», — написав Кремінь.

Як перевіряють?

Усім учасникам освітнього процесу — батькам, учителям, школярам — розсилають опитувальники. Деталі пояснив в етері телемарафону «Єдині новини» представник Уповноваженого із захисту державної мови Ігор Спірідонов.

Мета перевірок — з’ясувати реальний стан застосування державної мови в освітньому процесі, а саме:

  • мову викладання на уроках,
  • мову спілкування на перервах,
  • якою мовою говорять учасники освітнього процесу на інших заходах у шкільних стінах.

Чи будуть санкції після перевірок?

Порушників мовного законодавства на території освітнього закладу (іншими словами — тих, хто переходитиме на російську) каратимуть штрафами. Це покарання застосовуватимуть виключно до педагогів.

Процедура:

  • Представник Уповноваженого із захисту державної мови з’ясовує всі факти, які спричинили скоєння правопорушення, складає відповідний акт.
  • У разі встановлення безпосереднього порушника — складає протокол про адміністративне правопорушення.
  • Далі ці матеріали передають на розгляд уУовноваженого із захисту державної мови, який може застосувати адміністративне стягнення. Ідеться про попередження або про штрафування вчителів, викладачів або вихователів. Розмір штрафу — від 3400 грн, якщо це перше порушення. Якщо це друге порушення впродовж року — штраф може сягнути 8500 грн.
Поділитися цією статтею