В Україні презентували нове 4-тижневе меню для школярів, яке складається зі 160 страв. Про презентацію повідомляється на сайті МОН.

Зміни меню пов’язані з тим, що з 1 січня в українських школах почали діяти нові санітарні правила і норми. Зокрема, у нормах збільшили кількість молока, м’яса, риби, бобових та круп, а зменшили кількість солі та цукру для дітей.

Меню підготовлене робочою групою на чолі із шеф-кухарем Євгеном Клопотенком та командою проєкту CultFood спільно з технологами, дієтологами та представниками МОЗ України.

Нове меню містить 160 страв, які будуть використовуватись залежно від кратності харчування для кожного окремого закладу освіти. Раціон учнів стане більш збалансованим і різноманітним.

«У меню шкільних їдалень з’являться традиційні українські страви, популярні страви різних кухонь світу, а також безглютенові позиції, буде збільшено кількість фруктів та м’яса в раціоні. До меню додаються покрокові рецепти та технічні картки, що значно полегшить роботу працівників шкільних їдалень», — розповів Євген Клопотенко.

Під час презентації показали таке меню:

  • салат з морквою, сиром та сметаною,
  • шпундра (це запечена свинина, яка тушкується з маринованим буряком),
  • булгур,
  • львівський сирник,
  • йогурт,
  • фрукти (банани, апельсини, яблуко, лимони).

Ознайомитися з рекомендованим меню можна на сайті МОЗ.

Фото Liga.Life.

Детально про всі нововведення в харчуванні читайте в матеріалі «Шпундра, банош і сінабони: що їстимуть українські школярі з 1 вересня?»

Поділитися цією статтею