Теориторіальна громада, яка об’єдналась навколо селища Веселого на Запоріжжі, успішно втілює експериментальні проєкти. На місці закинутого сміттєзвалища тут побудували сонячну електростанцію, використовують першу в Україні мобільну лінію сортування відходів, а школярі вирощують овочі у шкільних теплицях.
У Веселівській школі № 1, що має біотехнологічний профіль, від 2016 року з’явилося вже дві теплиці. Овочі, вирощені учнями у теплицях під керівництвом майстрів, йдуть на кухню шкільної їдальні, а квіти — на прикрашання школи та інших громадських місць селища.
Директорка школи Неля Артім розповідає, що раніше на цьому місці вже була теплиця, яка перестала працювати. Школа розробила проєкт нової теплиці, а громада виділила на це кошти. Мета — надавати учням екологічну освіту і практичні навички вирощування рослин, а також озеленювати школу і селище:
Зараз у нас там розсада. Є насадження хвойних кущів, петрушки, розсада капусти, помідори. Ще є кімнатні рослини, якими ми озеленюємо класи. Багато розсади квітів: чорнобривці, агератуми, петунії.
У теплицях (на уроках трудового навчання і в спеціальних гуртках) працюють учні середньої та старшої школи. Молодші класи відвідують теплицю в рамках екскурсії:
У нас працюють гуртки «Юний овочівник», «Світ кімнатних рослин», їх відвідують близько 60 дітей. Дітки тут навчаються вирощувати рослини в умовах тепличного господарства. Протягом усього навчального року діти нашої школи та інших шкіл громади відвідують теплицю, і ми їм проводимо майстер-класи, як працювати з рослинами. У нас сільськогосподарська місцевість, діти повинні мати практичні навички роботи. Вони пробують свої сили.