Як повідомляє «Громадське радіо», в Україні буде створено службу якості освіти, що проводитиме аудит шкіл кожні 10 років. Про це в прямому ефірі розповіла освітня експертка аналітичного центру CEDOS Ірина Когут.

Наразі в Україні перевіркою шкіл займаються місцеві управління освіти, які фактично перевіряють роботу директорів, яких самі ж і призначають, через що існує ризик упередженості. Натомість аудит буде здійснюватися незалежними установами, не пов’язаними з діяльністю навчальних закладів. Аудитори перевірятимуть не стільки успішність учнів, скільки відповідність навчального процесу вимогам держстандартів, комфортні умови для дітей і батьків, а також ефективність рішень, що приймаються директорами шкіл.

Національна державна служба якості освіти буде створена відповідно до Закону України «Про освіту», який 28 вересня набрав чинності.

 

Залишити відповідь

Коментарій “Школи України перевірятимуть незалежні «ревізори»

  1. МОН виробити і раз на 5 років переглядати обсяг знань, необхідних для засвоєння кожним учнем. Спеціалізованим закладам окремі вимоги. Розширити і вдосконалити ЗНО. І не створювати ніяких служб якості. Все інше, крім знань, вмінь і навичок учнів, проконтролюють батьки і громадськість, а також органи місцевого самоврядування….