Як повідомляє «Громадське радіо», в Україні буде створено службу якості освіти, що проводитиме аудит шкіл кожні 10 років. Про це в прямому ефірі розповіла освітня експертка аналітичного центру CEDOS Ірина Когут.

Наразі в Україні перевіркою шкіл займаються місцеві управління освіти, які фактично перевіряють роботу директорів, яких самі ж і призначають, через що існує ризик упередженості. Натомість аудит буде здійснюватися незалежними установами, не пов’язаними з діяльністю навчальних закладів. Аудитори перевірятимуть не стільки успішність учнів, скільки відповідність навчального процесу вимогам держстандартів, комфортні умови для дітей і батьків, а також ефективність рішень, що приймаються директорами шкіл.

Національна державна служба якості освіти буде створена відповідно до Закону України «Про освіту», який 28 вересня набрав чинності.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Коментарій “Школи України перевірятимуть незалежні «ревізори»

  1. МОН виробити і раз на 5 років переглядати обсяг знань, необхідних для засвоєння кожним учнем. Спеціалізованим закладам окремі вимоги. Розширити і вдосконалити ЗНО. І не створювати ніяких служб якості. Все інше, крім знань, вмінь і навичок учнів, проконтролюють батьки і громадськість, а також органи місцевого самоврядування….