Міністерство освіти і науки України веде перемови з іншими країнами щодо додавання у школах української до переліку іноземних мов, які можуть вивчатися учнями.

Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді. За словами очільника МОН, це в першу чергу допоможе розвантажити українських дітей, які отримують середню освіту за кордоном. У більшості європейських країн у середній школі до вивчення англійської додається ще одна іноземна мова, яку діти можуть обирати. Якщо в списку з’явиться українська, дітям, які вимушено перебувають за межами своєї країни, треба буде вивчати дві іноземні мови (місцеву і англійську), а не три. Водночас перед українськими родинами не поставатиме питання вибору російської, щоб зменшити для дітей шкільне навантаження.

«Пропозиція передбачає вивчення української як мови для іноземців, тобто вивчення з азів. Однак це раціонально з погляду розвантаження наших дітей, і ми над цим працюємо», — розповів Лісовий.

За його словами, дані української системи освіти засвідчують, що за кордоном наразі перебувають 340 тисяч українських школярів. Оксен Лісовий висловив сподівання, що в деяких країнах, зокрема Польщі, новацію вдасться запустити з нового навчального року. 

Тезу про вибір українськими дітьми російської мови для вивчення в закордонних школах підтвердила і голова Світової координаційної виховно-освітньої ради (СКВОР) Світового Конгресу Українців Любов Любчик у проєкті «Мости України».

Пані Любчик каже, що українські діти дуже часто обирають російську мову у школах країн перебування, щоби підвищити свої результати із зовнішнього незалежного оцінювання.

«Вони вже вчаться мовою країни, де перебувають, а як першу іноземну мову вивчають зазвичай англійську. І щоб спростити собі завдання, замість другої іноземної мови — французької, польської чи італійської, вони вибирають російську мову, яку чули, знають і яка полегшує їм завдання», — додала вона.

Цього навчального року вивчати українську як другу іноземну мову вже почали у школах Гессена. Це перша федеральна земля Німеччини, яка вирішила піти на такий крок. Поза Європейським Союзом вивчення української широко представлене у школах Канади.

Поділитися цією статтею