Що читати дітям і підліткам, аби познайомитися, зацікавитися та полюбити історію України? Добіркою книг поділився освітній проєкт «У пошуках ідентичності». Всі вони написані простою і зрозумілою мовою, тому читати приємно, а запам’ятовувати легко.


«Історії про життя 50 українців та українок», Ганна Булгакова, Аліна Курлович

Ця книжка познайомить читачів із видатними українцями: чоловіками та жінками, які зробили вагомий внесок у розвиток нашої держави, науки та мистецтва. Історія кожного з них цікава й унікальна: чиясь надихає, чиясь змушує замислитися, чиясь відверто засмучує. Це книжка, з якої можна почати знайомство з українськими постатями, але на якій точно не слід зупинятися, адже поза нею залишилися сотні імен.

«Історія України від Діда Свирида», Дід Свирид

Автор — український блогер, відомий у соціальній мережі Фейсбук під псевдо Свирид Опанасович. Особливістю книги є «оживлення» історичних героїв у форматі діалогів та залучення юних читачів до аналізу історичних подій. З одного боку, увага приділена вірогідності історичних фактів, з іншого, виклад враховує особливості дитячого та підліткового сприйняття.

«Анна Ярославна. Київська князівна — королева Франції», Іван Малкович

Книга в легкій і доступній формі розповідає про життя однієї з найвизначніших українок давнього світу. Іван Малкович подбав про те, щоб вмістити у виданні саме ті історії й деталі, які цікавлять юних читачів. Великі кольорові ілюстрації книжки приковують до неї погляди дітей, а створили їх відомі ілюстраторки Катерина Косьяненко та Катерина Штанко.

«Книга-мандрівка. Україна», Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак

«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Автори відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця.

«Сторожова застава», Володимир Рутківський

Повість присвячена героїчним і маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого. П’ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями захищає рубежі нашої землі. Часовими закапелками мандрують і юні читачі й читачки, заразом поринаючи в давню історію.

 «Крим Керіма», Наталія Смирнова

Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня усе це змітає Другою світовою війною. Поспішна депортація, тижні в товарняках, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити і віру в людей? Видання допомагає дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту.

«Історія України для дітей», Антін Лотоцький

Чи знаємо ми правдиву історію України? На превеликий жаль, ні. її приховували від нас сім десятиріч. Підручник українського письменника й історика Антона Лотоцького «Історія України для дітей» допоможе школярам дізнатися правду про далеке й близьке минуле нашого краю.

Проєкт «У пошуках ідентичності» — це відкриті лекції та дискусії для всіх, хто цікавиться історією, зокрема історією окремих регіонів, минуле яких було спотворено радянською пропагандою. Вони будуть цікавими та корисними всім, хто прагне дослідити свою ідентичність, розібратися, ким є українці, що у нас спільного і що нас розділяє, куди ми рухаємося і яким має та може бути наше майбутнє, чи хоче перезавантажити свої знання з історії власного регіону.

Поділитися цією статтею