Набрав чинності новий наказ, який затверджує Порядок раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.

Про це розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

У розробці цього наказу також брали участь освітній омбудсмен та працівники Служби освітнього омбудсмена. Згідно з ним у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти працівник має негайно виконати ряд заходів, щоб забезпечити безпеку здобувачів освіти та сприяти ефективному реагуванню на події. Перш за все працівник має повідомити членів команди реагування та керівника закладу освіти про обставини нападу чи його можливість. Потім він роз’яснює алгоритми дій учасникам освітнього процесу та вживає заходів щодо евакуації або залишення в приміщенні здобувачів освіти.

У випадку неможливості евакуації працівник дотримується вказівок поліції та працівників ДСНС, сприяє їхній діяльності та інформує про перебіг евакуації та місце перебування осіб у закладі освіти. Також він надає домедичну допомогу постраждалим особам та обстежує приміщення для виявлення учасників освітнього процесу, яких можливо не евакуювали.

Працівник бере активну участь у навчаннях та тренуваннях, спрямованих на виконання алгоритмів у разі нападу чи ризику нападу на заклад освіти та проведення евакуації. Критеріями для прийняття рішення про евакуацію є наявність осіб, які скоїли напад або можуть його скоїти в закладі освіти чи його навколишній території, або отримання повідомлень про можливий напад в усній чи письмовій формі.

Поділитися цією статтею