Взимку вийшла третя десятка аудіоказок проєкту «Казки на ніч» від Суспільного Мовлення. Казки озвучили зокрема Ірма Вітовська та Наталія Сумська.

Послухати їх можна щочетверга о 19:00 на цифрових майданчиках:

Також казки звучать у програмі «Вечірня колисанка» о 20:50 на Радіо Культура.

За посиланнями можна знайти такі аудіоказки для малечі:

Як зʼявилися дельфіни та чайки. Озвучує Інна Москвіна

Чи знаєте ви, чому білі чайки літають над зграями дельфінів, коли ті підіймаються на поверхню моря з глибини? Слухайте історію кохання в казці «Як зʼявилися дельфіни та чайки» — і дізнаєтесь!

Алім. Озвучує Катерина Калитко

Слухайте казку кримських татар про сміливого Аліма, який хотів допомогти своїй родині, та підступного купця, який хотів обманути хлопця. Казка «Алім» — це історія про те, що добро завжди перемагає зло.

Як опеньок по дощ ходив. Озвучує Денис Денисенко

Усі гриби були засмучені, бо у Великому лісі вже давно не було дощу. Як сміливий Опеньок пішов по дощ та врятував усі гриби в лісі? Слухайте казочку — і дізнаєтесь!

Песик і кулька. Озвучує Ірма Вітовська

Якось песик повертався з ярмарку з великою червоною кулькою. Життя було чудове. Але песикові хотілося ще дечого. Як маленькому песику вдалося знайти друга завдяки кульці? Слухайте казку — і дізнаєтесь.

Киць-киць, Місячний Киць. Озвучує Анна Заклецька

А ви знали, як з’являються хороші сни?

Якось дівчинка Злата прокинулася вночі й побачила гарненького кота на ім’я Місячний Киць. Він розповів дівчинці, що добрі сни — його лапок справа. А ось як саме з’являються сни — слухайте в казочці.

Казка про Мамая та його побратимів. Озвучує Юрій Дяк

Жив на Січі старий козак Мамай. Вмів і любив воювати, аж його вороги боялися і тремтіли, почувши ім’я козака. Якось підвів Мамая його вірний кінь у бою, і потрапив козак у полон до ворогів. Як побратими визволили Мамая, слухайте в казочці.

Білоччин Дуб. Озвучує Оксана Маловічко

Казка про старого гордовитого Дуба, якому було тоскно на самоті. Якось Дуб подружився зі звірятами та птахами і дозволив їм оселитись у своїй кроні. Як білочка та інші звірята врятували Дуба від біди — слухайте в казочці.

Холодна казка. Озвучує Наталія Сумська

У холодильнику, як завжди, було гамірно. На полицях лежали, сиділи й стояли всілякі харчі й про щось між собою гомоніли. Аж раптом чиясь рука поклала до холодильника Рибину. Новоприбула розповіла Баклажану, Шпротам, Крижинці та іншим мешканцям холодильника про те, звідки вона родом. Слухайте в казочці.

Млин. Озвучує Владислав Васильченко

Казка про дружбу старого Млина та Привида, що в ньому оселився. Млин часто поринав у спогади та мріяв, щоб люди знов почали молоти зерно. Аж якось під’їжджають до Млина двоє чоловіків з великими мішками. Що було в тих мішках та яка пригода сталась далі — слухайте в казочці.

Золотий павучок. Озвучує Анастасія Димид

Це казка про трьох діток: Тарасика, Настуню та Ільчика. В їхній привітній оселі завжди було багато радості й сміху. Але одного дня все перемінилося — на їхню країну напав злий північний ворог. Про те, як сталося справжнє різдвяне диво і до чого тут золотий павучок, слухайте в казочці.

Над проєктом працює дитяча редакція цифрових платформ Суспільного Мовлення спільно з командою Радіо Культура за підтримки грантового проєкту ЄС «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного Мовлення під час війни».

Поділитися цією статтею