У рамках нової політики «Школа офлайн» є ризик, що якась частина вчителів може залишитись без навантаження. Для них у МОН пропонують кадровий резерв.

Про це заявила проєктна менеджерка «Школи офлайн» Надія Кузьмичова в ексклюзивному інтерв’ю для Освіторія.Медіа.

За її словами, кадровий резерв передбачає, що людина отримує середню заробітну плату протягом усього періоду перебування в резерві. Проте її обов’язком стає проходити навчання для роботи на деокупованих територіях. На простої ж учитель отримує 2/3 окладу, а це, у кращому разі, 50 % зарплати. Тоді як середня зарплата під час перебування в кадровому резерві враховує надбавки, і вчитель отримуватиме більше.

Також ставки, які вивільняться, компенсуватиме залученість до педагогічного патронажу.

«Ми робили таке моделювання і виявили: найбільше ставок втратила б Донецька область через те, що в них мало дітей на тимчасово окупованій території. Херсонська, Луганська і Запорізька області (це області, де окуповано понад 10 % території) у разі одночасного застосування політик не втрачають учителів. Бо навантаження компенсується дітьми з ТОТ. Тому неправильно казати, що ми позбавляємо дітей з ТОТ доступу до української освіти і втрачаємо тисячі вчителів із професії», — зауважила Надія Кузьмичова.

«Школа офлайн» — комплексна політика Міністерства освіти і науки України, яка реалізується у співпраці з профільним віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Її мета — повернути дітей до безпечного очного навчання, а там, де це неможливо, — створити умови для якісної та ефективної дистанційної освіти. Зокрема, ця політика передбачає перегляд мережі шкіл, навчання дитини за місцем її перебування та нові механізми навчання дітей на ТОТ.

Поділитися цією статтею