Українська Вікіпедія опублікувала перелік найпопулярніших статей 2019 року. До трійки лідерів серед «літературних» особистостей увійшли Тарас Шевченко, Іван Франко та Леся Українка. Про це повідомили в блозі «Вікімедіа Україна».

Уперше за останні десять років статті «Україна» та «Тарас Шевченко» поступилися першими сходинками в рейтингу найпопулярніших сторінок української Вікіпедії. У 2019 році користувачі інтернет-енциклопедії найбільше цікавилися статтями про перехід церковних громад до Православної Церкви України та про президента України Володимира Зеленського.

Також уперше в історії україномовного розділу Вікіпедії одна стаття подолала позначку в мільйон відвідувань за рік: понад 1,07 мільйонів людей переглянули статтю про перехід церковних громад до ПЦУ.

Найпопулярнішими історичними постатями стали Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Богдан Хмельницький, Степан Бандера, Ярослав Мудрий, Михайло Грушевський, Григорій Сковорода, Василь Стус та Іван Мазепа. Трійка лідерів незмінна вже декілька років. Загалом рейтинг включає тих же персон, що й у 2018, єдина відмінність — у ньому з’явилась стаття про Василя Стуса, яка потіснила статтю про Володимира Святославовича.

Перелік 15-ти найпопулярніших статей:

 1. Перехід церковних громад до ПЦУ;
 2. Зеленський Володимир Олександрович;
 3. Україна;
 4. Вибори Президента України 2019;
 5. Шевченко Тарас Григорович;
 6. Порошенко Петро Олексійович;
 7. Київ;
 8. Друга світова війна;
 9. Чорнобильська катастрофа;
 10. Франко Іван Якович;
 11. Перша світова війна;
 12. Леся Українка;
 13. Сполучені Штати Америки;
 14. Список українських жіночих імен;
 15. Німеччина.

Топ-50 запитів дивіться за посиланням.

Вікіпедія — найбільша інтернет-енциклопедія людства. Минулого року Вікіпедія ввійшла у топ-15 найпопулярніших сайтів України; водночас вона посіла першу сходинку за популярністю серед некомерційних ресурсів. Наразі в україномовному розділі енциклопедії є понад 970 тисяч статей, передає Читимо.

Ілюстрація: Леся Мазаник

Поділитися цією статтею
Автор: