Місцева влада сіл, селищ, районів та об’єднаних територіальних громад зможе об’єднуватися для створення освітніх округів. Також тепер можна самостійно формувати мережу опорних шкіл у межах одного або кількох регіонів. Відповідне положення затвердив 19 червня Кабмін.

До округів мають увійти опорні школи, де навчатиметься не менше 200 осіб, заклади позашкільної освіти, культури та спорту. 


«Приділили велику увагу питанню опорних шкіл — виписали процедуру конкурсу на отримання такого статусу, мінімальну кількість учнів, структуру навчального процесу. Наразі в Україні 785 опорних шкіл та 1272 їхніх філій. Можливість для утворення освітніх округів має стимулювати владу на місцях уважніше ставитися до мережі освітніх закладів та ефективно витрачати кошти на їх утримання», — зазначила пані міністр освіти і науки Лілія Гриневич.


Заклад, до якого вкладатимуть ресурси з кількох регіональних та державного бюджету, має охоплювати якісною освітою якнайбільше дітей.

До складу освітнього округу, зокрема, можуть входити інклюзивно-ресурсні центри та міжшкільні ресурсні центри. Для того щоб розмежувати повноваження засновників закладів, які діятимуть у межах округу, місцеві ради мають укласти договір (угоду) про спільну діяльність. У ньому зазначатимуться відповідальні за організацію освітнього процесу, підвезення до опорних шкіл, забезпечення навчальним обладнанням тощо.

Облаштовувати опорні школи планують за принципами Нового освітнього простору, відповідні рекомендації вже затверджені Міністерством регіонального розвитку. Однак під час конкурсу засновники мають враховувати фактичну матеріально-технічну базу закладу, можливості для навчання дітей з особливими освітніми потребами, енергоефективність будівлі тощо, повідомляють у МОН.

Ілюстрація pixalbay.com 

Поділитися цією статтею