Благодійний фонд savED і Простір української дитячої книги БараБука розпочали збір 600 000 грн для відновлення бібліотек шкіл, пошкоджених під час повномасштабної війни.

На зібрані кошти savED і БараБука закуплять комплекти найкращих дитячих та підліткових книжок українських авторів, які входили до щорічного рейтингу «Топ БараБуки» різних років.

«Внаслідок повномасштабної війни пошкодженими, знищеними та розграбованими є сотні шкільних бібліотек. Сьогодні ми можемо не просто відновити їх, а й одразу наповнити найкращими книжками українських авторів замість старих російських і радянських, які, на жаль, десятиліттями були у шкільних бібліотеках. Ми впевнені, що якісна, сучасна українська книжка має бути в кожній шкільній бібліотеці», – зазначає Анна Новосад, співзасновниця благодійного фонду savED.

Комплекти книжок, закуплених на зібрані кошти, передадуть 10 школам Київщини та Чернігівщини, бібліотеки яких постраждали під час повномасштабної війни.

Долучитись до збору коштів можна за лінком.

Це пілотний проєкт зі збору коштів на книжки для шкільних бібліотек. За час повномасштабної війни повністю знищено 420 закладів освіти, ще понад 2600 – серйозно пошкоджені. У більшості понівечених війною шкіл – знищені або розграбовані шкільні бібліотеки. Тому благодійний фонд savED планує і надалі проводити подібні збори й наповнювати бібліотеки шкіл якісною української літературою.

savED – міжнародний благодійний фонд, створений у 2022 році, щоб допомогти відновити доступ дітей до освіти після наслідків війни. Фонд робить це через відбудову інфраструктури, облаштування укриттів, створення стратегій розвитку шкіл, розробку програм та забезпечення освітніх активностей для дітей. Фонд заснували ексміністерка освіти і науки Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal. 

Простір української дитячої книги БараБука – проєкт підтримки дитячого читання, який діє з 2014 року. Щороку проєкт визначає «Топ БараБуки» – перелік найкращих дитячих і підліткових видань. Помітну частку «Топу БараБуки 2022» займають книжки про російсько-українську війну.

Долучитися
Поділитися цією статтею