Громадське об’єднання Happy Today презентує освітній урок про те, як дітям зрозуміти аутизм та сприймати ровесників з розладами аутистичного спектра (РАС).

Урок для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку починається з перегляду мультфільму «Петрик і Фонтани» про дружбу нормотипової дівчинки та хлопчика з РАС, а продовжується роз’яснювальною бесідою та іграми у класі. Ігри, розроблені методистами і психологами, допоможуть дітям відчути, що таке сенсорна чутливість, особистий простір та невербальна комунікація. Заняття спрямоване на розвиток емпатії дітей через отримання власного емоційного досвіду.

«Саме в молодшому шкільному віці у дітей закладається уявлення про суспільство навколо, тож окрім загальних знань дуже доречно розповісти дітям про прийняття, толерантність та розуміння, що всі люди різні — про цінності розвинутого світу. Обізнаність і толерантність не тільки допоможуть уникнути булінгу та інших проявів агресії, що виникають від незнання, а й відкриють нові горизонти, способи спілкування, допоможуть знайти спільну мову та почати використовувати потенціал кожного на повну. Дітей варто вчити бути добрими», — вважає Анастасія Степула, засновниця громадського об’єднання «Happy Today — просвітницькі проєкти про аутизм».

План уроку, мультфільм та методичний матеріал для педагогів розповсюджуються безкоштовно на сайті Happy Today, тож кожен учитель може самостійно провести заняття з інклюзії у себе в школі.

Мультфільм створено Viter production co. за мотивами книги Надії Степули «Петрик і Фонтани» (2019). Автори методичного матеріалу для педагогів — Яна Юрченко, Світлана Малько, за редакцією Марії Гарбар та Анастасії Степули.

Мультфільм та методичні матеріали створені за підтримки Українського Культурного Фонду.

Поділитися цією статтею