Міністерство освіти і науки України оновило Положення про з’єднаний клас початкової школи. Віднині такий клас може бути створений у будь-якій початковій школі, а не лише у філії опорного закладу, повідомляється на сайті МОН.

З’єднаний клас, або ж клас-комплект об’єднує учнів різних років навчання, у тому числі учнів з особливими освітніми потребами.

Класи-комплекти створюються у зв’язку з демографічною ситуацією, коли один або декілька класів у початковій школі не можуть бути створені навіть з мінімальною наповнюваністю 5 учнів. При цьому гранична наповнюваність класів-комплектів становить не менш ніж 5 та не більш ніж 12 осіб.

Освітній процес у таких класах може організовуватися одним або кількома вчителями, у тому числі вчителями-предметниками. Можуть використовуватися технології дистанційного навчання. Навчальні заняття в класах-комплектах за можливості проводяться з одного предмета, з інтегрованим змістом навчального матеріалу.

Утворення з’єднаних класів не є обов’язковим. Рішення про це ухвалює школа. Згідно зі статистичними даними, у 2020/2021 навчальному році було створено 1458 класів-комплектів, із них у сільській місцевості — 1014.

Під час створення таких класів обов’язково мають враховуватися освітні потреби учнів, у тому числі особливі освітні потреби, і можливість школи забезпечити освітній процес для учнів різних років навчання на належному рівні.

Утворення класів-комплектів дозволяє дітям навчатися в найбільш наближеній школі, на денній формі, тобто в постійній взаємодії з учителем. Для дітей з особливими освітніми потребами, які проживають у сільській місцевості, це особливо важливо, оскільки лише на денній формі вони можуть отримати корекційно-розвиткові заняття, працювати з асистентом.

Поділитися цією статтею