Український центр оцінювання якості освіти напередодні початку реєстрації (6 березня–3 квітня 2025) на Національний мультипредметний тест 2025 року (НМТ 2025) нагадує основні дати і процедури, необхідні для її успішного проходження. Процес регулює Порядок реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році.
Порядок реєстрації:
- 6 березня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти стане доступним спеціальний сервіс, за допомогою якого потенційні учасники НМТ матимуть змогу створити персональний кабінет. Це можна зробити автоматично за допомогою застосунку Дія або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.
Після створення персонального кабінету в ньому потрібно буде виконати такі дії:
- зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де учасник / учасниця планує перебувати в дні проведення НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
- завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів (їх перелік програма визначить автоматично відповідно до способу створення персонального кабінету і внесених реєстраційних даних);
- підтвердити бажання взяти участь в НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.
Документи, необхідні для реєстрації:
- Якщо персональний кабінет створюватиметься через Дію — персональні дані будуть заповнюватися автоматично. Для цього достатньо через Дію надіслати копію цифрового документа (ID-картки або закордонного паспорта). У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані й завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків.
- Створюючи персональний кабінет самостійно, в спеціальному сервісі вказують особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження), вибирають з переліку тип паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, і зазначають його дані.
Якщо це паспорт книжечка, то потрібно вказати його серію і номер, якщо це ID-картка — тільки номер.
З 1 листопада 2016 року українці можуть отримати паспорт лише у формі ID-картки. А для оформлення і видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року у формі книжечки, особі необхідно звернутись до суду з позовом в порядку адміністративного судочинства про зобов’язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року та отримати рішення суду. Отож, отримавши відмову, юнак вирішив відстоювати свої інтереси й відновити порушене право.
Також потрібно увести реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), а в разі його відсутності поставити в реєстраційній формі відповідну позначку. У 2025 році з’явилася можливість вказувати (за наявності) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР).
До обов’язкових реєстраційних документів належить і документ, що підтверджує інформацію про освіту.
Потрібно завантажити копії:
- паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюють реєстрацію. У разі неможливості завантаження сканкопії або фотокопії документа, що посвідчує особу, вступники замість нього можуть завантажити сканкопію (фотокопію) довідки з ЄДДР / витягу із реєстру територіальної громади, що містить інформацію про відповідний документ, що посвідчує особу, інформацію про який внесено в персональному кабінеті;
- документа, що підтверджує внесену інформацію про РНОКПП: картка платника податків, або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП, або свідоцтво про народження, до якого внесено дані про РНОКПП, або довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків, або довідка про внесення відомостей до ЄДДР, або витяг із реєстру територіальної громади;
- документа, що підтверджує інформацію про освіту:
учасник НМТ має право подати при реєстрації документ будь-якої країни, який засвідчує здобуття повної загальної середньої освіти. Якщо учасник чи учасниця ще навчається в останньому класі на момент реєстрації чи навіть складання теста, то подає довідку від школи про те, що він завершить здобуття повної середньої освіти у навчальний рік складання НМТ. Якщо диплом (свідоцтво) чи довідка іноземною мовою, то додатково подається нотаріально засвідчений переклад українською мовою документів, наданих для реєстрації.
- для цьогорічних випускників — копія довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році;
- для випускників минулих років — копія одного з таких документів: документа про повну загальну середню освіту, документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документа про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документа про здобутий ступінь вищої освіти, виписки з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка підтверджує наявність у ньому одного із зазначених у цьому підпункті документів про освіту.
Для створення особливих чи спеціальних умов у центрі складання НМТ:
- вступники мають завантажити копію медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900. Якщо такого медичного висновку не надано або надано медичний висновок без дотримання вимог законодавства щодо нього, вступника буде зареєстровано для участі в НМТ без створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ.
- В разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступникові буде запропоновано усунути недоліки якнайшвидше, але не пізніше ніж до 8 квітня.
Для складання частини тестів мовою корінного народу або національної меншини:
- Якщо під час вибору навчального предмета із запропонованого переліку учасник, заповнюючи реєстраційну форму, вкаже на бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини, то йому / їй потрібно буде завантажити ще й копію довідки про мову навчання.
Додаткову інформацію про те, як проходитиме цьогорічний НМТ можна поставити і напередодні прямого ефіру Українського центру оцінювання якості освіти — до 11:00 3 березня.
Поставити питання про НМТВідповіді будуть озвучені 3 березня з 15:00 на Youtube-каналі УЦОЯО.
Пряма трансляція вебінару