9 листопада удвадцяте відбуватиметься Радіодиктант національної єдності. Це чудова нагода перевірити грамотність як школярам, так і дорослим, а також — отримати за це винагороду.

Традиційно диктант відбудеться 9 листопада, в день писемності і мови. Текст продиктує цього року акторка Римма Зюбіна о 9:15-9:30. Його напише лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, письменник і видавець Іван Малкович.

Почути диктант можна на Українському радіо (перший канал) та на радіо Культура (третій канал). Також на сайті радіокомпанії є можливість слухати передачі в прямому ефірі або на сторінках Українського радіо у Facebook та YouTube. Якщо так зручніше — у той самий час диктант можна дивитися на телеканалах UA:Перший та UA:Культура, а також на каналах регіональної мережі.

Якщо не встигли на девяту ранку, можна пізніше прослухати ролик у Facebook або на YouTube.

Протягом доби написаний текст можна відправити на електронну адресу: rd@ukr.radio. Також можна надіслати паперовим листом на адресу: Київ 1001, Хрещатик, 26, Українське радіо, «Радіодиктант». Лист може прийти і, наприклад, 18 листопада, але штемпель має бути не пізніше 10 листопада.

11 листопада текст оголосять та розмістять на сайті. Тоді всі, хто писав диктант, зможуть перевірити, чи правильно вони написали.

Отримані поштою чи електронкою диктанти перевірить спеціальна комісія. Ті, хто відправив текст без помилок, отримають призи: книжки, запрошення на культурні події, екскурсії. Зокрема, буде можливість побувати в приміщенні радіокомпанії на Хрещатику, 26. Переможців обіцяють провести музеєм, показати студію і дати можливість випробувати звукозаписувальну техніку.

Фото: unsplash.com.

Поділитися цією статтею