Підсумки НУШ обговорюють на конференції «Нова українська школа: успіхи та виклики першого року впровадження». Серед спікерів заходу Володимир Гройсман, Лілія Гриневич, вчителі та батьки випускників першого класу НУШ.

Власним досвідом та враженнями діляться ті, хто особисто брав участь у змінах школи. Серед них Ольга Мірошникова, вчителька початкових класів і тренер НУШ.

Пані педагог поділилася досвідом, як в одній із соціальних мереж створила закриту групу, в якій щодня викладає для батьків фотозвіти про те, що відбувається в класі. До публікацій додає відео та коментарі, що діти роблять і з якою метою.

«Поступово батьки дізналися про принципи Нової української школи: що таке інтеграція, «ранкова зустріч», як використовують Lego під час уроків і як це «вчити за запитом», — розповідає Ольга Мірошникова.

Також вчителька долучила батьків до освітнього процесу за допомогою персональних щоденників спілкування вчителя і батьків, які замінили звичайні щоденники з оцінками:


«Батьків завжди цікавили оцінки дітей, це було дуже зручно. Але мало хто думав, що відчуває дитина, коли несе додому оцей кількісний показник, а головне, чи є він об’єктивним.

На певному етапі батькам мало слів «У нас все добре», тому я започаткувала у себе в класі «Щоденник спілкування». У когось це був блокнотик з котиками, у когось звичайний. Кожного дня я зверталася до батьків, повідомляючи про успіхи їхніх дітей. Особливо приємно було отримувати зворотний зв’язок від батьків, коли я розуміла, що це потрібно їм також».


Онлайн-трансляцію можна переглянути на YouTube-каналі МОН, у Facebook та на сайті НУШ.  Конференція розпочалась о 12:00 25 червня.

https://www.facebook.com

Серед спікерів:

  • Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України
  • Лілія Гриневич, пані міністр освіти і науки України
  • Світлана Олексюк, директорка школи №5 м. Києва
  • Ольга Мірошникова, вчителька початкових класів, тренер НУШ
  • Ірина Горбачова, радниця з питань освіти Васильківської РДА
  • Євген Клопотенко, кулінарний експерт шкільного харчування
  • Валентина Маланчій, заступниця директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи № 8 м. Хмельницького
  • Костянтин Трушковський, тато випускника 1-го класу НУШ
  • Марина Томко, мама випускника 1-го класу НУШ та інші.

Також до участі в заході запросили вчителів, директорів шкіл, громадських активістів, журналістів, блогерів, лідерів думок та інших учасників освітнього процесу. Розповідають, чого вдалося досягти, з якими викликами мали справу та які наступні кроки реформи.

Фото: Скріншот з онлайн-трансляції конференції

Поділитися цією статтею