Найкращі учасники зовнішнього незалежного оцінювання отримуватимуть щомісяця президентську стипендію, також переможці всеукраїнських учнівських олімпіад і міжнародних олімпіад — разову премію. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента.

«Я підписав указ щодо премій, стипендій і грантів для найрозумніших, найталановитіших учнів України. Наразі уряд готує порядки їхніх нарахувань», — розповів Володимир Зеленський.

За результатами ЗНО буде передбачено 250 стипендій для 10 учнів з кожного регіону України за умови, що дитина обирає та навчається в українському виші.

«Щороку буде визначатися топ-10 найкращих учнів кожної області за результатами ЗНО. Кожен з цих учнів буде отримувати стипендію — 10 тисяч гривень щомісяця. Тобто всього 120 тисяч за рік кожен», — зазначив Володимир Зеленський.

Також, згідно з президентським указом, передбачено премії для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад у вигляді разової виплати у розмірі 20 тис. грн кожному та переможцям міжнародних олімпіад — по 100 тис. грн.

«Окремо додам: щомісячні стипендії від президента переможці всеукраїнських та міжнародних олімпіад також отримують, це вже діє», — уточнив Володимир Зеленський.

Крім того, за його словами, щороку виділятимуться президентські гранти для здобуття вищої освіти за кордоном — у вишах США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї тощо.

«Обов’язкова умова: після здобуття диплома — повернення в Україну та робота на державній службі протягом трьох років», — повідомив Президент.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею