Артур Пройдаков з Києва переміг у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, що відома у світі як «Нобелівка для вчителів».

Переможець отримає 300 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації освітніх проєктів від організатора премії — громадської спілки «Освіторія».

Ювілейна п’ята церемонія нагородження з червоною доріжкою та святковим концертом відбулася 2 жовтня на Софійській площі у Києві за підтримки Українського культурного фонду.

Артур Пройдаков викладає українську мову та літературу. Під його менторством школярі складають ЗНО на 190+ балів, вже після першого року в університеті знаходять роботу в SMM або копірайтингу та мимоволі закохуються в сучасну українську літературу. Мрія педагога, який сам родом з Луганщини, — побудувати культурний міст між людьми із Заходу та Сходу України за допомогою подорожей. Він переконаний, що завдяки стиранню бар’єрів між українцями буде легше протидіяти інформаційній війні.

«Гасло «Вчителі важливі» не є просто хештегом, не є просто реченням чи словосполученням, а це є реалія сучасної України, і ці слова повинні бути девізом для кожного освітянина в усій державі. За п’ять років, що існує премія, змінилося саме поняття «вчитель». Сьогодні вчитель в авангарді всіх змін, які відбуваються в державі.

Поет Василь Симоненко писав, що «є в коханні і будні, і свята». Сьогодні в нас свято всіх учителів, усіх освітян. Але за кілька днів розпочнуться наші робочі будні, і нехай ми навіть тоді будемо мати такий самий чудовий настрій, оптимізм, віру в найкраще. Я впевнений: саме вчителі будуть впливати на те, що в нашій державі будуть відбуватися зміни, якісні та позитивні», — сказав переможець на церемонії нагородження.

Артур Пройдаков виборов перемогу серед трьох тисяч претендентів з усіх регіонів країни. Також цього року рекордна кількість українців подякувала своїм педагогам — 1870 освітян отримали номінації від вдячних учнів та батьків.

«Ми створили величезну спільноту освітян-однодумців. Вчителів Global Teacher Prize Ukraine вже майже 13 тисяч! Лише той учитель, якого поважає суспільство, який має гідні умови праці та право голосу, зможе виховати успішну націю. Саме тому Вчитель — найголовніша точка докладання зусиль, яка надасть Україні найбільшого зросту!» — зазначила засновниця премії, голова громадської спілки «Овіторія» Зоя Литвин.

Мета національної премії Global Teacher Prize Ukraine — підняти престиж учительської професії та привернути увагу суспільства до ролі вчителя. У святковий день на честь українських педагогів задзвонили дзвони Святої Софії, а на церемонії для них виступали ONUKA, Руслана, Джамала, Таяна та GoA. Кульмінацією стало видовищне оголошення переможця: його ім’я з’явилося під час лазерного шоу на будівлі бібліотеки Вернадського. У цей же день біля сцени відкрилася фотовиставка з архівними фото, присвячена традиції української школи.

Премію підтримують Український культурний фонд, Zagoriy Foundation, агроіндустріальний холдинг «МХП», компанії Microsoft, Lenovo та Deltahost, EdCamp Ukraine та AIESEC в Україні, ГО «Рух Олександра Педана JuniorZ», БФ «Міжнародна організація соціальної справeдливості», Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Інформаційну підтримку здійснюють телеканали «1+1» та «Суспільне:UA». Компанія Deloitte в Україні виступає партнером премії та забезпечує прозорість відбору переможців.

Поділитися цією статтею