Відійшов у вічність історик та релігієзнавець Ігор Козловський. У 2016–2017 роках він провів у полоні бойовиків так званої ДНР 700 днів.

Про смерть вченого повідомила релігієзнавиця Людмила Філіпович. За її словами, причиною смерті став серцевий напад.

Після звільнення у грудні 2017 року науковець активно виступав і читав публічні лекції про свій досвід, адже вважав себе «боржником свободи і любові». У Хабі Освіторії 2020 року Ігор Козловський розповів про те, що таке ідентичність, як відбувається дорослішання особистості та нації і чим пахне «хліб зі свободи». Ось кілька його тез.

Ідентичність — це відповідність, тотожність. Людина впродовж життя має багато ідентичностей: стати учнем, студентом, взяти шлюб, стати батьком чи матір’ю. Із кожною новою ідентичністю перед людиною постають нові запитання. На них треба відповісти, щоб досягти відповідності, тобто ідентичності.

Людина зростає як особистість, коли приймає виклик. Багато українців залишаються інфантильними, бо не дають відповіді викликам, не рефлексують, а отже — не дорослішають і не набувають ідентичності.

Інфантильність — це коли людина чи спільнота не доросла до певної ідентичності, а хоче бути у стані немовляти: щоб за неї все вирішували, годували, одягали, колисали.

Йому було 69 років.

Читайте також: Чим пахне «хліб зі свободи»: 15 тез Ігоря Козловського про ідентичність та українську ідею

Поділитися цією статтею