Центр Бендукідзе назвав 5 переможців національного етапу Економічної олімпіади, які представлятимуть Україну на міжнародному фіналі в Греції.
ТОП-5 фіналістів 2024–2025:
1. Маркіян Мазур, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ імені Івана Франка,
2. Юлія Гридіна, Херсонський науковий ліцей Херсонської обласної ради,
3. Марʼяна Дюлай, Тернопільський класичний ліцей,
4. Олександр Єсін, Обласний науковий ліцей в м. Рівне,
5. Ярослав Іваньо, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ імені Івана Франка.
У 2024–2025 навчальному році участь у першому етапі Олімпіади взяли майже 19 000 школярів з усіх регіонів України. У національному фіналі в Києві взяли участь 42 найкращі учасники, які показали високі результати під час попередніх етапів.
У фіналі було представлено 17 областей, а також місто Київ. Найбільше учасників було з:
- Вінницької області — 6,
- Запорізької — 5,
- Львівської та м. Київ — по 4,
- Полтавської — 3.
За підсумками фіналу було визначено ТОП-10 фіналістів, які отримали грошові нагороди та сертифікати на академічні гранти до Київської школи економіки.
До десятки найкращих також увійшли:
6. Вікторія Кислиця, КЗ «Вінницький ліцей № 20»;
7. Роман Карнковський, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ імені Івана Франка;
8. Михайло Чинчик, ліцей «Наукова зміна», м. Київ;
9. Анастасія Чугункова, ВСП Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій Запорізького національного університету;
10-11. Христина Барна, Надвірнянський ліцей «Престиж», Івано-Франківська область;
10-11. Ангеліна Шкуринська, Луцький ліцей № 9 Луцької міської ради.
ТОП-10 фіналістів отримали грошові нагороди від 5 до 30 тисяч гривень, а координатори учасників з ТОП-5 — премії від 10 до 15 тисяч гривень.
На особливу згадку заслужив Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті ім. І. Франка, звідки до фіналу пройшли 4 учні з одними з найвищих балів для свого регіону. З них троє потрапили до ТОП-10.
Організатори вітають учителя Василя Гаврилюка із цим досягненням. Переміг учень ліцею Маркіян Мазур, котрий торік уже представляв Україну на міжнародному змаганні в Греції і виборов золоту медаль за 4-те місце в загальному рейтингу.
Економічна Олімпіада в Україні реалізується Центром Бендукідзе за підтримки Economic Fundamentals Initiative, The Reynolds Foundation, Atlas Network, Київська школа економіки, Genesis та наших освітніх інвесторів: мережі Аврора Мультимаркет та мультипродуктової фінтех компанії mono, а також за сприяння Міністерства освіти і науки України, МАН, Національного банку України і студії онлайн-освіти EdEra.