Безкоштовний курс про те, як захищати свої дані в інтернеті та дбати про персональну і корпоративну цифрову безпеку під час війни, вийшов на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!».

Курс складається із десяти серій. Ведучий — Юрій Антощук, тренер із нових медіа та консультант із впровадження інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій (ІКІТ) у діяльність організацій. Він розкаже, як довідатися про різні сервіси та платформи, якими українці користуються щодня або якими варто користуватися. Розповість і про програми, що допомагають створити безпечні паролі для акаунтів, та інші корисні інструменти.

Крім того, у курсі є інший герой — український диджей Діззі. На нього, за сценарієм курсу, чекає едукаційний шантаж, а на глядачів — знання про безпечну комунікацію онлайн, захист персональних даних в інтернеті та підвищення приватності в умовах воєнного стану.

«Під час воєнного стану українці часто стають мішенями цілеспрямованої агресії з боку росії. За даними Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, у 2022 році зареєстрували та дослідили у 2,8 раза більше кібератак, ніж у 2021 році. Тож дотримання принципів цифрової безпеки дасть змогу ефективно та обачно працювати навіть у найскладніші часи. Цей курс ознайомить громадські організації з інструментами, які допоможуть захиститися від інтернет-шахраїв та залишатися стійкими», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Освітній серіал є безкоштовним, як і все на «Зрозуміло!», та вже доступний для охочих за посиланням. 

Успішно пройдений онлайн-курс гарантує обсяг 0,2 кредиту ЄКТС / 6 академічних годин. Курс у формі освітнього серіалу випустив Фонд Східна Європа за підтримки ERIM коштом Європейського Союзу.

Переглянути
Поділитися цією статтею