Освіторія за підтримки Міністерство освіти і науки України розширює серію безкоштовних онлайн-курсів «НУШ у час змін: 5–6-ті класи» та відкриває ще чотири нові галузеві курси для підвищення кваліфікації вчителів базової школи.
Нові курси розроблені з урахуванням сучасних викликів і покликані допомогти педагогам ефективно організувати навчальний процес у НУШ в умовах кризових ситуацій. У фокусі — практичні інструменти, зрозумілі алгоритми, приклади з уроків і рішення для викликів сьогодення.
Під час створення курсів враховано концепції освітніх галузей, розроблені МОН у межах політики «Освіта для життя», а також досвід впровадження НУШ у базовій школі.
Чотири нові курси для різних освітніх галузей
Платформа О. Університет доповнила серію ще чотирма спеціалізованими курсами:
Галузь фізичної культури
Курс для вчителів фізичної культури, який допомагає впроваджувати модельні програми, забезпечувати психоемоційну підтримку учнів, працювати з інклюзією, оцінюванням, освітніми втратами та використовувати ШІ у навчанні.
Інформатична галузь
Курс для вчителів інформатики про ефективне навчання програмування, розвиток компетентностей, використання ігрових і проєктних підходів, міжпредметні зв’язки та застосування ШІ.
Математична галузь
Курс для вчителів математики, який охоплює сучасні методи навчання, диференціацію, циклічність, прикладну спрямованість, математичний експеримент та використання цифрових технологій.
Мовно-літературна галузь (іноземна мова)
Курс для вчителів іноземних мов про сучасні підходи до навчання, розвиток компетентностей, міжпредметні зв’язки, диференціацію та використання ШІ.
Про серію курсів «НУШ у час змін: 5–6-ті класи»
Курси охоплюють ключові теми для якісного впровадження НУШ у 5–6-х класах, зокрема:
- командне управління змістом освіти та адаптація модельних програм;
- психоемоційна підтримка учнів з різним досвідом війни;
- інклюзія та підтримка учнів з ООП;
- розвиток ключових компетентностей та наскрізних умінь;
- формувальне і підсумкове оцінювання;
- диференціація навчання, подолання освітніх втрат та застосування ІКТ;
- міжпредметна інтеграція та використання ШІ для навчання.
Після проходження будь-якого курсу учасники отримують сертифікат про підвищення кваліфікації на 15 годин.
Усі курси доступні на сайті О.Університету
Курси створені ГС «Освіторія» у межах Багаторічної програми стійкості 2024-2026 (MYRP) та фінансування Education Cannot Wait (ECW), глобального фонду ООН, що сприяє розвитку освіти в надзвичайних ситуаціях і тривалих кризах. MYRP в Україні впроваджується за підтримки Міністерства освіти і науки України.