Платформа пам’яті «Меморіал» започатковує нову традицію вшанування полеглих Героїв до Дня захисників і захисниць України. Глобальна мета — висадити на території всіх освітніх закладів нашої країни калинові алеї. Кожен кущ символізуватиме одну загиблу людину, яка віддала своє життя за Україну, за кожного з нас.

Для реалізації задуму команда платформи «Меморіал» запустила краудфандингову кампанію. Планують зібрати 72 тис. грн. За ці гроші саджанцями, інформаційними таблицями та буклетами про догляд за калиною забезпечать 50 освітніх закладів у різних куточках України. Логістичні витрати за свій кошт забезпечить компанія «Нова пошта», яка підтримала ідею.

Подати заявку на участь може кожен державний чи приватний освітній заклад України. Для цього представникам адміністрації освітнього закладу достатньо заповнити форму та очікувати на відповідь.

«Наша команда вірить, що акція “Калина пам’яті” допоможе зберегти спогади про всіх полеглих Героїв. Ми зможемо залучити наших дітей до традицій вшанування, підтримаємо учнів та освітян, які втратили найдорожчих… Нам дуже важлива підтримка, адже це не лише можливість реалізувати задум, а й спільне творення традицій, тих, які для нас усіх актуальні і важливі, які зроблять нас міцнішими», — каже шеф-редакторка Меморіалу Анастасія Абрамець.

Як відбуватиметься «Калина пам’яті»

Якщо вдасться зібрати заплановану суму — платформа пам’яті «Меморіал» забезпечить матеріалами для проведення акції 50 освітніх закладів. Якщо вдасться зібрати більшу суму, відповідно, вдасться залучити більше шкіл.

Після завершення збору освітні заклади, які вирішили долучитися до акції «Калина пам’яті», отримають:

  • інструкції та рекомендації щодо висадки і догляду за рослинами;
  • інформаційні таблиці;
  • кількість саджанців відповідно до кількості загиблих військових, близьких школі (колишніх учнів, освітян, рідних і близьких вчителів та нинішніх учнів).

29 вересня о 9:00, напередодні 1 жовтня — Дня захисників і захисниць України, учні освітніх закладів разом з учителями висадять калинові алеї на подвір’ях своїх освітніх закладів.

Підтримати проєкт «Калина пам’яті» можна тут.

Підтримати


Поділитися цією статтею