Сьогодні останній день подачі заяв до вишів: на що звернути увагу, коли будуть рекомендації на бюджет та контракт і що робити для зарахування, розповіли у Міносвіти.

Прийом документів в електронних кабінетах від вступників на бакалаврат та медичну магістратуру триватиме до 18:00.

Усім вступникам обов’язково необхідно перевірити статус своїх заяв у персональному кабінеті. У конкурсному відборі братимуть участі тільки ті заяви, статус яких:

  • «Допущено до конкурсу» – для заяв, що подані на бюджет, а якщо не отримали рекомендацію також на контракт;
  • «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)» – для заяв виключно на контракт.

Якщо до кінця 23 липня певна заява вступника не матиме такого статусу, то йому треба терміново звернутися до приймальної комісії вишу.


26 липня вступники дізнаються, чи отримали місце державного або регіонального замовлення. Навпроти тієї заяви, за якою буде рекомендація на бюджет, статус зміниться на «Рекомендовано до зарахування».

Щоб вступника зарахували на бюджетне місце, він повинен до 18-ї години 31 липня особисто принести оригінали документів до вишу:

  • копію документа, що посвідчує особу;
  • оригінал документа про освіту та додаток до нього;
  • копію військово-облікового документа (крім випадків, передбачених законодавством);
  • сертифікати ЗНО;
  • 4 кольорові фото 3Х4;
  • інші документи, що передбачені Правилами прийому конкретного закладу.

Зарахування триватиме до 12-ї години 1 серпня.

Важливо, що вступник може отримати лише одну рекомендацію на бюджет. Ті, хто відмовляться від рекомендації або не виконають вимоги до зарахування, не отримають бюджетне місце 2019 року.

У тих вступників, що не отримають жодної рекомендації на бюджет 26 липня, статус напроти всіх заяв залишиться «Допущено до конкурсу». Усі ці заяви автоматично беруть участь у конкурсі на контракт.

У разі рекомендації на контракт напроти таких заяв статус зміниться на: «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)». Цей статус може з’явитися навпроти кількох заяв – вступник має можливість самостійно визначити, яку саме пропозицію обрати. Для вступу також треба буде подати пакет документів до вишу, кінцеву дату прийому визначає сам ЗВО, але загалом зарахування на контракт може тривати до 30 вересня.

Також на сайті МОН  у розділі «Широкий конкурс 2019» сьогодні опубліковали оновлені рейтинги вступників. Знайти свою спеціальність потрібно за її номером у назві файлу. Нагадаємо, коди спеціальностей можна переглянути в постанові.

Переглянути всі конкурсні пропозиції та рейтингові списки можна на сайтах Єдиної державної електронної бази з питань освіти в розділі #ВСТУП2019 та на Освіта.UA.

Наразі зареєстрували понад 1 млн 400 заяв, що більше від очікуваної кільності. Нагадаємо цьогоріч з 10 липня можна було подавати до 7 заяв з 4 спеціальностей на бюджет та необмежували кількість на контракт. Всього абітурієнти створили понад 166 тис електронних кабінетів, кожен в середньому реєстрував по 8 заяв.

https://vstup.edbo.gov.ua/statistics/requests-by-date/
Поділитися цією статтею
Автор: