1 вересня 2022 року розпочнеться пілотування нового покоління матеріалів з інформатики для учнів усіх класів. У рамках програми планують оновити та осучаснити зміст навчального предмета, повідомили на сайті МОН.

«Один із наших ключових проєктів у рамках реформи ІТ-освіти — оновлення шкільного курсу з інформатики. В закладах освіти застаріле програмне забезпечення, не вистачає вчителів з ІТ-освітою, предмет викладають вчителі інших предметів. Це зовсім не ті уроки інформатики, які допоможуть дітям знайти себе у новому цифровому світі. Впевнений, що оновлені уроки з інформатики стануть тим першим базисом, який допоможе дітям потім легко знайти себе в ІТ-спеціальностях», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України.

Пілотування відбуватиметься у 50 закладах загальної середньої освіти. А з 1 вересня 2023 року оновлений зміст предмета «Інформатика» буде реалізовуватися для всіх шкіл на загальнодержавному рівні.

Проєкт передбачає залучення найкращих українських та європейських експертів, а також представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які готові надати технологічну експертизу для викладання, навчання та оцінювання учнів, а також створення нового контенту для шкільного предмета «Інформатика» у 1–11-х класах.

В рамках проєкту планується:

  • проаналізувати та оновити зміст предмета «Інформатика»,
  • напрацювати концептуально новий підхід до методики викладання інформатики,
  • створити репозиторій цифрових освітніх ресурсів,
  • дати змогу школярам та вчителям обирати траєкторії навчання.
Поділитися цією статтею