Вже відомі імена ТОП-10 фіналістів партнерської номінації від технологічної компанії Deltahost та Global Teacher Prize Ukraine 2021. Їхні школи отримають від партнера 300 000 гривень на втілення власних технологічних проєктів.

Тетяна Глебова, вчителька зарубіжної та української літератур, української мови.

Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Маріупольської міської ради Донецької області.
Місто Маріуполь, Донецька область.

Впровадження концепції «громадянства світу» у школі, на мою думку, потрібно розпочинати з маленьких, але дієво-практичних кроків, коли учні зможуть застосувати свої знання та вміння на практиці.

Елла Даниліна, класний керівник, вчителька мистецтв, технології та трудового навчання.

Українська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Селидівської міської ради.
Місто Українськ, Донецька область.

Культурно-етнографічна частина формується через ознайомлення учнів з культурними надбаннями народів світу, зокрема, українського народу; формуються уявлення про зв’язок культури з життям та побутом людей, відбувається знайомство учнів з різними видами творчості.

Ірина Жукова, вчителька зарубіжної та української літератури, української мови.

Темрюцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Нікольської селищної ради Донецької області.
Село Темрюк, Донецька область.

На своїх уроках багато уваги приділяю і нáскрізним змістовим лініям: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність».

Геннадій Іванченко, викладає захист Вітчизни та фізкультуру.

Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 56 Маріупольської міської ради Донецької області.
Місто Маріуполь, Донецька область.

У мене в Маріуполі є група пластунів. Дуже хотів би з ними разом помандрувати країнами Європи, показати їм світ, щоб вони відчули себе частиною світового співтовариства, зробити їх громадянами світу, щоб вони на власні очі побачили розмаїття нашого світу, його красу у всіх її проявах, зрозуміли, що він потужний і в той же час крихкий та беззахисний, що ми — єдина спільнота, хоча розділена кордонами і тимчасовими труднощами — перешкодами.

Олена Сєдакова, вчителька початкових класів.

Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 8 військово-цивільної адміністрації м. Торецьк Донецької області.
Місто Торецьк, Донецька область.

З батьками та учнями будую відносини на взаємній повазі та діалозі. Особливу увагу приділяю вихованню відповідальності як за свої вчинки, так і за розвиток і добробут своєї громади, держави.

Наталя Сковородкіна, вчителька англійської мови (початкова школа) та зарубіжної літератури.

Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Білозерської міської ради.
Місто Білозерське Донецької області.

Головне — виховувати дітей хорошими громадянами, які усвідомлюють власну роль і значення в житті суспільства, є патріотами, вміють діяти відповідно до власних переконань і цінностей. Це — толерантні, відповідальні особистості, які виявляють повагу до історії, культури, мов, традицій.

Маргарита Сорока, вчителька початкових класів.

Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Лисичанської міської ради Луганської області.
Місто Лисичанськ Луганської області.

Концепція перш за все повинна ґрунтуватися на повазі та усвідомленні власних потреб. Дитина має із самого малечку розуміти і відчувати себе. Адже сприйняття інших та приналежності — це проєкція власного бачення й ставлення.

Людмила Ткаченко, вчителька української мови та літератури.

Курахівський професійний ліцей.
Місто Курахове Донецької області.

Я розробила інтегрований урок «Виховання громадянина на матеріалах «Листів до сина В. О. Сухомлинського». Серед цілей уроку — виховна: виховувати почуття краси, духовності, патріотизму, бути справжнім громадянином своєї країни.

Тамара Уманська, вчителька зарубіжної та української літератур, української мови.

Кремінський ліцей № 5.
Місто Кремінна Луганської області.

Навколо стільки різноманітних людей з різними проблемами, що потрібно навчити дитину примирятися із цим, уміти жити в соціумі та навчатися цінувати себе та інших. На раді лідерів учнівської країни СХІД, яка діє по понеділках, коли ми узгоджуємо наші дії на тиждень, завжди знаходжу час для того, щоб похвалити інших за особистісні здобутки і щоб накреслити плани на майбутнє.

Анастасія Ярова, вчителька англійської мови.

Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 51.
Місто Маріуполь Донецької області.

Наша школа хоч і міська, але розташована майже на краю міста у приватному секторі (всього 3 км до кордону розмежування), і багато учнів належать до різних вразливих соціальних груп. Тому раніше навіть не було мови про впровадження технологій у класі, але завдяки участі у грантових проєктах та програмах на уроках кожен учень має свій смартфон для інтерактивного навчання. Починаючи вже з 1-го класу стало можливо впроваджувати STEM-підходи.

«Ми отримали близько сотні історій неймовірних вчителів зі Сходу. Вони — герої, адже боротьба йде не лише на фронті. Вона йде в першу чергу за світогляд поколінь. І наше завдання — їм допомогти. Саме тому Deltahost виділяє 300 000 гривень на технологізацію 10 шкіл із прифронтової зони. Адже ми маємо зробити все, аби інноваційність стала невід’ємною складовою освітнього процесу», — зауважує партнер номінації Дмитро Земляний, співзасновник компанії Deltahost.

Переможця номінації 2 жовтня на урочистій церемонії оголосить письменник Сергій Жадан.

Поділитися цією статтею