У МОЗ видали постанову про протиепідемічні заходи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Що тепер забороняється та яких умов мають дотримуватись у літніх таборах — викладено у постанові Головного санітарного лікаря України.

Щоб потрапити до літнього табору, дитина має пройти медогляд і мати медичну довідку форми 079/о, видану не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.

Коли дітей доправляють до місця відпочинку організованими групами, при посадці вони і супроводжуючі обов’язково проходять температурний скрінінг — тих, хто має вищу за 37,2С температуру, до транспорту не допускають, а всі дорослі на час дороги одягають маски. Під час перевезення залізницею у вагоні крім дитячої групи і супроводжуючих нікого не повинно бути.

По прибутті дітей в табір також проводиться температурний скрінінг, і в разі виявлення вищої за 37,2 температури дитину, яку привезли батьки, до закладу не приймають. Якщо така дитина прибула в складі організованої групи — її ізолюють до моменту вирішення питання повернення її до місця проживання, або госпіталізують за наявності підстав, але не більше ніж на одну добу та з інформуванням батьків або інших законних представників.

Також рекомендовано організувати в таборі щоденний температурний скрінінг. При виявленні підвищення температури або ознак респіраторного захворювання — необхідно доправити дитину в ізолятор і негайно інформувати батьків. Постанова надає алгоритм, у якому прописано порядок дій у такому випадку і розподіл відповідальності за організацію транспортування і госпіталізації дитини, з яким батькам варто ознайомитись наперед.

Батькам слід звернути увагу на обмеження, які мають забезпечити безперешкодну дезинфекцію у закладах, щоб не дати дітям недозволених речей. Так, у таборах заборонено використовувати м’які іграшки та багаторазові тканинні рушники для витирання рук. Рекомендовано обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового інвентаря дітьми, а також такі, що передбачають фізичний контакт між дітьми та вихователями.

Ще одне нововведення також напряму стосується батьків, а саме — відвідування дітей у таборі.

«Батьки, особи, що їх заміняють та інші особи з метою відвідування на територію закладу не допускаються. Вхід та перебування батьків в закладі дозволяється з метою захисту прав дитини та реалізація ними прав передбачених законодавством, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, після проведення термометрії та попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу», — ідеться у постанові.

Решта приписів покликані забезпечити дотримання протиепідемічних вимог. Зокрема, допуск до роботи персоналу закладу можливий лише за умови використання засобів індивідуального захисту (респіраторів або масок) після проведення вимірювання температури.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею