Порахувати, скільки серед зареєстрованих на цьогорічний національний мультипредметний тест випускників з тимчасово окупованих територій, неможливо, розповіла в ексклюзивному інтерв’ю для Освіторія.Медіа очільниця Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

«Щодо тимчасово окупованих територій — такою інформацією ми не володіли і не володітимемо, адже в реєстраційній формі немає позначки, де саме учасник перебуває/проживає. Натомість учасник обирає місце, де він хотів би пройти тестування», — розповіла директорка УЦОЯО.

Необхідність НМТ

Тетяна Вакуленко нагадує, що діти з ТОТ мають право вступу до українських вишів без результатів НМТ.

Реєстрація на НМТ

Випускники, що проживають на тимчасово окупованих територіях, можуть зареєструватися для участі в НМТ і під час основного періоду, і під час додаткового. У другому варіанті потрібно буде додати документ, що підтверджує перебування на цих територіях.

«Документи можуть бути різними, адже ми розуміємо, що вступники можуть мати різні обставини», — розповіла директорка УЦОЯО.

Оцінювання

Оцінювання проходитиме для українських дітей, які живуть на ТОТ, також у межах основної і додаткової сесій. Тож якщо вступник з тимчасово окупованої території пропустить основну сесію НМТ, матиме змогу взяти участь у додатковій сесії тестування. Для цього потрібно подати заяву і додати документ, що підтверджує перебування дитини на ТОТ.

Підготовка до НМТ для вступників з ТОТ

Для підготовки до НМТ випускникам з окупованих територій варто в першу чергу спиратися на шкільні підручники й посібники. «Зміст тестів не виходить за межі шкільної програми. Якщо в дитини є достатній рівень опанування шкільної програми — цього вистачить для того, щоб виконати тестові завдання», — запевняє Тетяна Вакуленко.

Корисним буде подивитися відео, як працювати з онлайн-тестуванням. «Тестувальник дуже простий і дещо схожий на тестувальник ВШО, але попереднє ознайомлення з ним допоможе не розгубитися під час оцінювання».

Також УЦОЯО пропонує цілу низку онлайнових інструментів, у тому числі приклади тестів, які можна самостійно пропрацьовувати в зручному для дитини форматі (якщо у вступника є можливість виходити в онлайн). 

На тимчасово окупованих територіях України проживають приблизно 1,6 млн дітей. Кожен п’ятий український школяр вчиться в окупації. Такі дані звіту Центру громадянської просвіти «Альмеда».

Повну версію ексклюзивного інтерв’ю очільниці Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко читайте на сайті Освіторія.Медіа.

Поділитися цією статтею