З 5 квітня до 16 травня 2021 року в закладах освіти буде проведено пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA 2022. Про це повідомили на сайті PISA Україна.

Мета пілотного етапу — перевірка роботи інструментів дослідження, апробація процедури адміністрування та технологічних схем підготовки й проведення дослідження в закладах освіти. Таким чином організатори сподіваються забезпечити якісне проведення основного етапу PISA.

Згідно з наказом Міністерства освіти, участь у пілотному етапі візьмуть 66 закладів освіти з 19 областей України та міста Києва. Очікується, що 3 000 учнів і студентів 2005 року народження тестуватимуть дослідження.

Учасники мають пройти комп’ютерне тестування з читання, математики й природничих наук, а також взяти участь в анкетуванні.

Основний етап дослідження PISA, який було заплановано на 2021 рік, через пандемію перенесено на 2022 рік.

Йому мав передувати пілотний етап у 2020 році. Однак через карантинні обмеження переважна більшість країн-учасниць, з-поміж яких і Україна, не змогли провести пілотний етап дослідження.

Зважаючи на таку ситуацію, Організація економічного співробітництва та розвитку, яка відповідає за проведення дослідження, ухвалила рішення продовжити поточний цикл PISA та змістити всі наступні на один рік.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею